Manny Pacquiao oktató DVD-t játszott le Oscar De La Hoyának

2008.12.07. 08:23
Címkék
Manny Pacquiao győzelmét hozta az amerikai Oscar De La Hoya elleni, Las Vegasban rendezett váltósúlyú profi ökölvívó-mérkőzés. A Fülöp-szigeteki bokszoló végig jobb volt ellenfelénél, aki a kilencedik menetre már nem jött ki a sarokból, feladta a meccset.
Manny Pacquiao (jobbra) többször is tisztán eltalálta Oscar De La Hoyát
Fotó: Reuters
Manny Pacquiao (jobbra) többször is tisztán eltalálta Oscar De La Hoyát
Manny Pacquiao (jobbra) többször is tisztán eltalálta Oscar De La Hoyát
Fotó: Reuters
Manny Pacquiao (jobbra) többször is tisztán eltalálta Oscar De La Hoyát

Nem volt mit tenni...
Fotó: Reuters
Nem volt mit tenni...
Az idővel nem lehet dacolni. A hat év korkülönbséget nem tudta leküzdeni a profi ökölvívás még aktív legendája, a 35 esztendős Oscar De La Hoya. Az amerikait a sportág jelenleg súlycsoportoktól függetlenül legjobbnak tartott bunyósa oktatta Las Vegasban: Manny Pacquiao.

Merthogy a Fülöp-szigeteki öklöző egy percig sem hagyott kétséget afelől, ki a jobb, s a nyolcadik menetre gyakorlatilag törtaranyat csinált a Golden Boyból, aki a kilencedik felvonást már nem is vállalta.

Pacquiao tudta, hogy a mérkőzés elején nem szabad semmit sem kockáztatni, nem szabad belemenni kétes szituációkba, ugyanis az idő neki dolgozik. Tökéletes taktikát válszatva állandóan mozgásban volt, egész egyszerűen nem hagyta magát megütni.

De La Hoya persze próbálkozott, de sikertelen ütései leginkább csak saját erejét emésztették fel. Pacquiao pedig ügyesen kontrázott, a balosok rendre átütötték az amerikai kettős fedezékét.

A Fülöp-szigeteki öklöző folyamatosan építette fel tökéletesen kidolgozott taktikáját. Már az első menetben jobb volt riválisánál, de ahogy jöttek az újabb felvonások, egyre inkább De La Hoya fölé nőtt.

Egyre inkább az volt az ember érzése, hogy az Aranyifjú már csak kiütéssel tudná megnyerni a mérkőzést, mert a pontozók valószínűleg nem sok menetet adtak neki.

Ezzel szemben ezen az összecsapáson csakis Pacquiao lehetett a hóhér (elnézést, Bernard Hopkins!): De La Hoyának esélye sem volt kiütni ellenfelét, s csak az lehetett a célja, hogy kihúzza a pontozásos vereségig. Ez azonban nem sikerült.

A hetedik menetben szinte az összes ütésfajtát felsorakoztatva sorozta meg ellenfelét Pacquiao, a nyolcadikra ennek ellenére kijött még az amerikai, de a kilencediket a bedagadt szeme miatt már nem tudta vállalni.

Pacquiao teljesen megérdemelten nyert a meglepően lassan és lomhán mozgó, akciót az egész mérkőzésen gyakorlatilag nem bemutató De La Hoya ellen.

Legfrissebb hírek

Liu Shaoang a 6., kanadai győztes 500-on, Fontana érmek számában az olimpiák ötödik legeredményesebb sportolója lett

Téli olimpia 2026
2 perce

A DEAC és az Újpest is egy győzelemre van jégkorong ob I döntőjétől

Jégkorong
20 perce

Dupla Tízes: lehet „sötét ló” Sallai csapata a Bajnokok Ligájában?

Bajnokok Ligája
25 perce

Női kosárlabda Euroliga: a Schio nagy csatában nyerte meg az olasz rangadót

Kosárlabda
31 perce

Kétgólos hátrányból fordítva jutottak elődöntőbe a finnek a férfi jégkorongtornán a téli olimpián

Téli olimpia 2026
52 perce

Női röplabda Challenge-kupa: kétszettes hátrányból állt fel a KNRC

Röplabda
59 perce

A Veszprém kézilabdázói világklasszis bokszolóba botlottak bele Lengyelországban

Kézilabda
1 órája

Elődöntőbe jutott a címvédő Vasas és az újpesti röplabdacsapat

Röplabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik