London 2012: a perthi vitorlás vb-n elkel az olimpiai helyek háromnegyede - kvótahelyzet

Vágólapra másolva!
2011.08.08. 16:01
null
A brazilok jövőre még nem, de azt követően már rendezőként állhatnak rajthoz (Fotó: Action Images)
Címkék
Sorozatunkban annak járunk utána, hogy a bő egy év múlva kezdődő londoni olimpia előtt mely sportágakban hogyan lehet kvótákhoz jutni, illetve azokban a sportágakban, amelyekben már meg lehetett szerezni ezeket, hogyan állnak a magyar sportolók. Ezúttal a vitorlázás kerül terítékre.


Történt némi változás a pekingi olimpiához képest a sportág programjában, hiszen lekerült a műsorról a tornádó, illetve a női yngling hajóosztály, s helyükre csak a női elliott 6-os kategória került, amellyel kieséses páros versenyeket rendeznek.

Így összesen tíz versenyszámban 380 versenyző (237 férfi és 143 nő) méri össze a tudását az olimpián. Férfi és női szörfben, laserben és a férfi finndingiben egy-egy, férfi és női 470-esben a férfi 49-eseknél és a csillaghajóban két-két, a női elliottban pedig három fő alkotja a legénységet. Mindegyik hajóosztályban nemzetenként mindössze egy hajó indulhat.

A kvóták háromnegyedét az idén decemberben, az ausztráliai Perthben, az olimpiai kategóriák számára megrendezendő világbajnokságon lehet megszerezni.

A többiért a hajóosztályok jövő évi világbajnokságán lehet majd megküzdeni, illetve a rendező briteknek minden számban fenntartanak egy helyet. A fel nem használt helyeket szabadkártyákként osztják majd szét.

VITORLÁZÁS
Hajóosztályok hajók száma versenyzők száma
Férfi szörf (RSX) 38 38
Férfi laser 48 48
Férfi finndingi 25 25
Férfi 470-es 27 54
Férfi 49-es 20 40
Férfi csillaghajó 16 32
Női szörf (RSX) 28 28
Női laser radial 39 39
Női 470-es 20 40
Női elliott 6 12 36

Legfrissebb hírek

Jövőre megcélozza a strandröplabda Európa-bajnoki részvételt Villám Lilla és Kun Stefánia

Röplabda
8 perce

Bűnösökből lettek csehszlovák hősök

Minden más foci
11 perce

Molnár Dóra hetedik lett 200 méteres háton a vizes vb-n

Vizes vb 2025
23 perce

Óriási fölénnyel nyerte az olimpiai bajnok a női 3 méteres műugrást a vizes vb-n

Vizes vb 2025
28 perce

Három fiatal játékosát is kölcsönadja az NB II-be a Nyíregyháza – hivatalos

Labdarúgó NB I
43 perce

Kártik Bálint: Már másként tekintek az NB I-es szereplésre

Labdarúgó NB I
1 órája

Skribek Alen: Három pontért megyünk Diósgyőrbe

Labdarúgó NB I
1 órája

A McLaren maradt az élen, de Piastri megelőzte Norrist a hungaroringi időmérő előtt

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik