A Chelsea, a West Ham United korábbi menedzsere, Avram Grant lett a zambiai válogatott szövetségi kapitánya. Az izraeli szakember kétéves kontraktust írta alá.

Zambia: Aljosa Asanovic lett a szövetségi kapitány

A horvát Aljosa Asanovic lett a zambiai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, megbízatása négy évre szól.

Vb 2022: Kamerun és Zambia is kiütéssel győzött

A 2022-es labdarúgó-világbajnokság afrikai selejtezőjének második csoportkörében, a B-csoportban Zambia 4–0-ra legyőzte Mauritániát, míg a D-csoportban Kamerun idegenben verte meg Malawit.

vb 2022 foci vb 2022 Zambia Kamerun

Tokió 2020: hat gól a holland–brazilon, hatot vágott az USA

2021-07-24 16:02:20

Az Európa-bajnok, vb-ezüstérmes holland válogatott 3–3-as döntetlent játszott a brazil csapattal szombaton a tokiói olimpia női labdarúgótornáján.

superfeed női labdarúgás női foci Zambia Tokió 2020 Hollandia

Vb 2018: Kamerun a ráadásban mentett pontot Zambia ellen

2017-11-11 15:33:04

Zambia válogatottja 2–2-es döntetlent játszott Kamerunnal a labdarúgó világbajnoki selejtezősorozat afrikai zónájában, a hatodik fordulóban.

vb-selejtező vb 2018 foci vb 2018 afrikai zóna afrikai vb-selejtező Zambia

Vb 2018: a szünet után indult be az elefántcsontparti henger

2017-09-02 17:38:18

Zambia a duplázó Brian Mwila vezérletével 3–1-re legyőzte Algériát a 2018-as labdarúgó-világbajnokság afrikai selejtezősorozatában. A vendégek a szépítő góljukat követően emberelőnybe kerültek, de újabb gólt ezt követően már csak a tíz emberrel küzdő hazaiak tudtak szerezni. Sikerével Zambia a második helyre kapaszkodott – az oda-visszavágós csoportmérkőzések után viszont csak az első jut ki Oroszországba.

vb 2018 foci vb 2018 Zambia Algéria

U20-as vb: az afrikai átok újra lesújtott a németekre – videó

2017-05-31 15:21:25

Nem jutott be a legjobb nyolc közé a német válogatott a Dél-Koreában zajló U20-as labdarúgó-világbajnokságon: Guido Streichsbier csapata fordulatos csatát és hosszabbítást követően 4–3-ra elveszítette a Zambia elleni nyolcaddöntőt a szerdai játéknapon.

Zambia U20-as világbajnokság U20-as vb

Videó: fél perc volt hátra, a kapus briliáns mozgással rukkolt ki

2016-07-16 17:56:43

Ritkán látható mozdulatokat mutatott be a zambiai labdarúgó-bajnokságban szereplő ZESCO United kapusa, Jacob Banda. A játékos az afrikai Bajnokok Ligája csoportkörében, az elefántcsontparti ASEC Mimosas elleni mérkőzés hosszabbításában – a biztos, 3–1-es győzelem tudatában – érdekes módon „tornáztatta” magát.

afrikai labdarúgás afrikai BL Zambia ZESCO United Jacob Banda ASEC Mimosas

Edzősors: ilyen nincs! Itt a legőrültebb magyar átigazolás

2016-02-27 09:02:32

Hallottunk már az utóbbi időben egy-két érdekes szerződésről, de most az internetet bújva ráleltünk a legváratlanabb magyar „átigazolásra”…

nemzetközi átigazolás edzősors Zimbabwe Zambia Posta Sándor

Vb 2018: meglepetés Mozambikban; Szudán bajban

2015-11-11 20:07:39

Egy meglepetéssel és egy papírformának megfelelő végeredménnyel kezdődött a 2018-as labdarúgó-világbajnokság afrikai selejtezőjének második köre.

vb 2018 foci vb 2018 afrikai zóna afrikai vb-selejtező Zambia Szudán

Videó: védhetetlen? A gaboni kapus különleges büntetője az!

2015-09-11 21:34:15

A keddi Zambia–Gabon (1–1) felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a hazaiak vezetése után különleges büntetővel egyenlítettek a gaboniak. A 11-est a kapus, Moto Bitsek végezte el, s nem akárhogyan!

videó Zambia Moto Bitsek Gabon

Afrika-kupa: Stopiráék kiestek, kongói párharc a 8 között

2015-01-26 20:09:47

Búcsúzott a 2015-ös labdarúgó Afrika-kupától Zöld-foki-szigetek legénysége, amely a B-csoportban 0–0-ra végzett Zambiával. A zöld-fokiaknál a Videotont erősítő Ianique Stopira végig a pályán volt. A kvartett két továbbjutója Tunézia és a Kongói DK, eme két csapat találkozója 1–1-re végződött. A Kongói DK „testvérnemzetével", Kongóval, Tunézia a házigazda Egyenlítői-Guineával mérkőzik meg a negyeddöntőben.

Zöld-foki-szigetek Zambia Tunézia Kongói DK Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa

Videó: hiába az elemi erejű gól, így is veszített Zambia

2015-01-22 21:09:54

Emmanuel Mayuka hatalmas góljával jutott vezetéshez Zambia Tunézia ellen az Afrika-kupa B-csoportjának második fordulójában. Nem tartott sokáig a zambiai labdarúgó-válogatott öröme, hiszen előbb Akaisi egyenlített, majd Jasszin Sihaui fordította meg az eredményt.

Zambia Tunézia Emmanuel Mayuka Afrika-kupa 2015 Afrika-kupa ANK 2015

Zambia legyőzésével Tunézia fél lábbal már negyeddöntős

2015-01-22 18:54:56

Az Afrika-kupa B-csoportjában Tunézia 2–1-re nyert Zambia ellen a második fordulóban. A kvartett másik találkozóján a Zöld-foki-szigetek gól nélküli döntetlent játszott a Kongói DK-val, a Videoton légiósa, Stopira végigjátszotta a találkozót.

Csupa döntetlen az Afrika-kupa második napján

2015-01-18 18:51:39

A B-csoportban is megkezdődtek a küzdelmek az Afrika-kupán. Zambia és a Kongói DK összecsapásán az esélyesebb déliek szereztek vezetést, de ráültek az eredményre. Erre pedig ráfizettek, mert a kongóiak egyenlíteni tudtak. Ugyancsak pontokat vesztett Tunézia, amely nem tudta megverni a nagyon harcos Zöld-foki-szigeteket.

Zöld-foki-szigetek Zambia Tunézia Kongói DK Egyenlítői Guinea Afrika-kupa 2015

Videó: a kolumbiai sztár kikerülte a bírót, majd lőtt...

2014-06-07 09:23:31

Hat felkészüli labdarúgó-mérkőzést rendeztek magyar idő szerint szombat hajnalban. Portugália Bruno Alves 93. percben szerzett fejesével legyőzte Mexikót, Horvátország Ausztrália (1–0), Görögország Bolívia (2–1), míg Japán Zambia ellen (4–3) nyert egygólos különbséggel. Costa Rica 1–1-es döntetlent játszott Írországgal, míg Kolumbia magabiztos, 3–0-s sikert aratott Jordánia felett. A nap gólja ezen a mérkőzésen született, az olasz Inter légiósa, Fredy Guarín miután kikerült a bírót, védhetetlenül bombázott a jobb felső sarokba. Pompás fejesek, bombagólok, tökéletesen kijátszott akciók. Íme, az összes találat!

Írország videó labdarúgó-világbajnokság foci vb 2014 felkészülési mérkőzés Zambia

Videó: Neymar a sípszó után szétbombázta ellenfelét

2013-10-16 09:03:23

A brazil labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–0-s győzelmet aratott az Afrikai Nemzetek Kupája 2012-es győztese, Zambia ellen. Neymar az első félidő hosszabbításában végzett el szabadrúgást, a védők kifejelték a labdát. A bíró már belefújt a sípjába, hogy véget vessen a játékrésznek, ám a Barcelona labdarúgója elrúgta a kipattanó labdát, amely telibe találta az ellenfelét. Lett is egy kis balhé belőle, íme!

videó Zambia Neymar Brazília

Felkészülés: a brazilok két góllal nyertek Zambia ellen

2013-10-15 15:44:20

A brazil labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–0-s győzelmet aratott az Afrikai Nemzetek Kupája 2012-es győztese, Zambia ellen. A Pekingben rendezett találkozón Oscar és Dedé szerezte a selecao góljait.

vb 2014 brazil válogatott Zambia Oscar Luiz Felipe Scolari

Zambia: féléves eltiltás a válogatott védőnek

2013-10-14 18:56:11

A FIFA, a a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség doppingolás miatt hat hónapra eltiltotta a labdarúgástól a zambiai válogatott védőt, Devon Chafa Taitambát.

eltiltás dopping Zambia FIFA Devon Chafa Taitamba

Vb 2014, Afrika: Ghána hozta a kötelezőt, és továbbjutott

2013-09-06 20:07:18

A 2014-es labdarúgó-világbajnokság afrikai zónájának második selejtezőkörében a D-csoport 6. fordulójában Ghána hazai pályán nyert 2–1-re Zambia ellen, így jutott tovább a várakozásoknak megfelelően a következő körbe.