Találatok a Nordschleife címkére

Találatok száma: 7

WTCR: felemás zárás a Nürburgringen – Tassi szárnyalt, Michelisz ütközött

2021-06-05 09:17:24

Tiago Monteiro és Jean-Karl Vernay aratott győzelmet a túraautó-világkupa (WTCR) németországi versenyhétvégéjén. Michelisz Norbert az ötödikként látta meg a kockás zászlót az első viadalon, ám a második rajtját követően Mikel Azconával ütközött össze, így hamar véget ért számára a futam. Tassi Attila ezzel szemben az előkelő negyedik pozícióban zárta a hétvégét a Nürburgring Nordschleifén.

Zengő Motorsport WTCR Tassi Attila Nürburgring Nordschleife Michelisz Norbert

WTCR: Girolamié a pole, Michelisz nyolcadik a „zöld pokolban”

2021-06-04 14:11:45

Néstor Girolami szerezte meg a pole pozíciót a túraautó-világkupa (WTCR) 2021-es idényének nyitányán a Nürburgring Nordschleiflén. Mögötte Jean-Karl Vernay és Esteban Guerrieri következett, míg Michelisz Norbert a nyolcadik, Tassi Attila a tizenharmadik rajthelyet sajátította ki. A Zengő Motorsport pilótái közül Rob Huff zárt a legelőkelőbb helyen, a brit 18. lett, míg a harmadik magyar induló, Boldizs Bence a 21. pozícióban végzett.

WTCR Tassi Attila Nordschleife Michelisz Norbert Hyundai

WTCR: Michelisz harmadik, Tassi kilencedik a vizes Nordschleifén

2021-06-03 16:18:03

Az első szabadedzésen még a címvédő Yann Ehrlacher bizonyult a leggyorsabbnak a túraautó-világkupa (WTCR) 2021-es idényének nyitó hétvégéjén a Nordschleifén, estére azonban megérkezett az eső, és jócskán felborult a száraz pályán kialakult sorrend. Az élre Frédéric Vervisch állt Luca Engstler és Michelisz Norbert előtt, míg a többi magyar versenyző közül Tassi Attila a 9., a Zengő Motorsporttal induló Boldizs Bence a 21. lett a 19 órakor kezdődő gyakorláson.

Zengő Motorsport WTCR Nordschleife Michelisz Norbert Hyundai Boldizs Bence

WTCR: a „zöld pokolban" tér vissza a mezőny – kezdődik az új idény!

2021-06-03 12:41:26

A Nürburgring Nordschleifén indul a túraautó-világkupa (WTCR) 2021-es idénye. Idén három magyar versenyzőnek és egy magyar csapatnak drukkolhatunk nyolc versenyhétvége 16 futamán. Íme, a legfontosabb tudnivalók az idénynyitó előtt!

WTCR: akár 10 000 néző is lehet az idénynyitón

2021-05-21 16:05:33

Elkezdték árulni a jegyeket a túraautó-világkupa (WTCR) első versenyhétvégéjére. Ha minden a tervek szerint halad, összesen 10 000 néző is kilátogathat a 2021-es idénynyitóra – számolt be róla a TouringCarTimes.

WTCR Nürburgring Nordschleife

WTCR: a németországi hétvégét is törölték a koronavírus miatt

2020-03-18 14:52:14

Németországban sem csap össze idén a túraautó-világkupa (WTCR) mezőnye – olvasható a sorozat hivatalos honlapján. A 2020-as idény így leghamarabb a június 5-én kezdődő szlovákiai versenyhétvégével indulhat el.

koronavírus WTCR Nürburgring Nordschleife

WTCR: Tassi Attilát megbüntették, tíz hellyel hátrébb sorolták

2019-06-21 12:46:43

Amint arról beszámoltunk, meglehetősen kaotikusra sikeredett a túraautó-világkupa (WTCR) németországi versenyhétvégéje második időmérőjének a vége csütörtök este, miután Daniel Haglöf balesete miatt a csaknem 21 kilométer hosszú pálya végén 60 km/h-s sebességkorlátozást rendeltek el, s a mezőny fiatal magyar pilótája, Tassi Attila még ilyen körülmények között is az akkori legjobb időt autózta. Utóbb kiderült, Tassi nem lassított le eléggé, ezért megbüntették.