Találatok a Allsvenskan címkére

Találatok száma: 13

Svédország: vége a Djurgarden négyes veretlenségi szériájának

2020-08-09 18:20:17

A svéd bajnokság 14. fordulójában a Djurgarden hazai pályán fogadta a Hammarbyt, és némi meglepetésre 2–1-es vereséget szenvedett. A Ferencváros leendő BL-ellenfelének védelme főleg az első félidőben volt feltűnően bizonytalan, és sokat jelez az is, hogy a második félidőben öngóllal sikerült csak a szépítés a hazaiaknak.

svéd foci Djurgarden Allsvenskan

Svédország: hatalmas hajrá, a Djurgarden az idei bajnok

2019-11-02 15:32:56

A Djurgarden nyerte meg a svéd labdarúgó-élvonal 2019-es kiírását, miután az utolsó, mindent eldöntő fordulóban 2–2-t játszott a Norrköpinggel.

svéd foci Svédország Malmö Hammarby Djurgarden Allsvenskan

Légiósok: Bogdán Ádám a svéd élvonalban folytathatja

2019-10-15 07:05:20

A svéd élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Allsvenskan) szereplő AIK a hivatalos honlapján tudatta, hogy edzéseken vesz részt a gárdánál több játékos, köztük Bogdán Ádám is.

nemzetközi átigazolás magyar átigazolás légiósok Svédország Bogdán Ádám Allsvenskan

Inkább anti-, mint új Ibra: a svéd csodagyerek, akit 122 scout figyelt

2017-01-24 22:14:05

A 2017-es téli átigazolási időszak egyik legérdekesebb ügyletét a Borussia Dortmund ütötte nyélbe. A német csapathoz szerződött nevelőklubjától, a svéd AIK-tól Alexander Isak, akit játékstílusa alapján új Zlatan Ibrahimovicnak neveznek, holott személyiségében sokkal inkább anti-Ibrának tűnik. Mit látott meg a Dortmund, mit tud Isak, és miért mondhatott nemet a Realnak?

tehetség svéd átigazolás portré német átigazolás nemzetközi átigazolás csodagyerek

Svédország: maszkos hoolok vetkőztették a pályán Henke Larsson fiát

2016-11-20 16:39:03

Botrányos jelenetekkel ért véget a svéd élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2016-os szezonja: a Helsingborg–Halmstad osztályozón eldőlt, hogy a 2011-ben még bajnok Helsingborg kiesik a másodosztályba, a klub ultrái pedig a pályára rontva levették a mezt Jordan Larssonról, Henrik Larsson vezetőedző fiáról.

svéd bajnokság Jordan Larsson Henrik Larsson Henke Larsson Helsingborg Halmstad

Videó: 96 éves is a pályán, ilyen bevonulást még nem látott a világ

2016-09-19 13:13:14

Különleges bevonulást szervezett a svéd élvonalbeli AIK labdarúgócsapata a Gefle elleni bajnokira: a stockholmi klub lecserélte a bekísérő gyerekeket a legidősebb szurkolókra.

videó bekísérés Allsvenskan AIK

A 42 éves szertáros-edző mindent megfogott, a legenda is elámult

2015-04-06 17:57:59

A hétvége egyik európai futballhőse egészen biztosan Daniel Andersson, a svéd élvonalban szereplő Helsingborg 42 éves szertáros-kapusedzője. Az egyszeres svéd válogatott Andersson azt követően kapott főszerepet az Allsvenskan nyitó fordulójában, hogy a Helsingborg minden felnőtt kapusa megsérült. Andersson beállt és védéseivel 0–0-hoz segítette hozzá csapatát a Kalmar FF ellen.

Svédország Henrik Larsson Helsingborg Daniel Andersson Allsvenskan

Svédország: vb-4., 95-szörös uruguayi válogatott érkezett

2015-03-28 13:43:53

A svéd élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Häckennél folytatja pályafutását a rutinos uruguayi védő, Diego Lugano.

svéd labdarúgás svéd bajnokság Häcken Diego Lugano Allsvenskan

Svédország: 2003 után címvédés, bajnok a Malmö FF

2014-10-05 20:46:02

A címvédő Malmö FF huszonhét forduló után bebiztosította bajnoki aranyérmét a svéd élvonalbeli labdarúgóligában (Allsvenskan). A malmői kékek az AIK otthonában aratott 3–2-es győzelemmel tizenkét pontos, behozhatatlan előnyre tettek szert a táblázaton.

svéd bajnokság bajnokok 2014-15 Malmö Allsvenskan

Eurofutball: három forduló után már nincs hibátlan

2014-08-04 22:45:22

A dán élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Superliga) három fordulót követően már nincs hibátlan csapat, miután a 3. forduló záró mérkőzésén a Midtjylland 3–1-re legyőzte az első két meccsét megnyerő Randerst. A győztes ezzel a sikerrel átvette az első helyet a bajnokságban, míg a Randers visszacsúszott a negyedikre.

Allsvenskan Superliga eurofutball

Videó: üvöltve rohant az öltözőbe a csatár a piros lap elől

2014-07-07 13:37:01

Bizarr jelenet játszódott le az élvonalbeli svéd labdarúgó-bajnokság (Allsvenskan) 13. fordulójában. Az Örebro–Norrköping (2–2) találkozó 92. percében a vendégek csatára, – a mérkőzés utolsó gólját szerző és ezzel csapatának pontot mentő – Alhaji Kamara összeszedte a második sárga lapját, ezt követően pedig sikítva (és a könnyeivel küszködve) rohant le a pályáról, majd be az öltözőbe, miután rájött, hogy a kiállítás sorsára fog jutni.

Örebro videó svéd foci Norrköping Allsvenskan

Svédország: elképesztően magas nézőszám egy bajnokin

2013-04-09 14:40:33

Nem kevesebb mint 43 463 nézőt vonzott az AIK–Syrianska mérkőzés vasárnap az Allsvenskanban. Ilyen magas nézőszámra 36 éve nem volt példa a svéd élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban.

eurofutball Syrianska Allsvenskan AIK

Svédország: drámai hajrá után bajnok a Kalmar FF

2008-11-16 04:00:29

A Kalmar FF labdarúgócsapata nyerte meg a svéd élvonal, az Allsvenskan 2008-as kiírását, miután az utolsó fordulóban 2–2-es döntetlent ért el a Halmstad otthonában.