Női kézi Eb: Norvégia továbbra is hibátlan, közel az elődöntő

2014.12.13. 19:56
Carmen Martínék először hasaltak el az Európa-bajnokságon (Fotó: Mirkó István)
A magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének debreceni csoportjában Norvégia végig nagy küzdelmet vívott Spanyolországgal, de a végjátékot jobban bírta, és 29–26-os győzelemmel továbbra is hibátlan, közel kerülve az elődöntőhöz.

A két csoportelső találkozott a második középdöntős meccsen. A spanyolok jól kezdtek a norvégok ellen, és Alexandrina Barbosa, valamint Nerea Pena találataival rendre vezetni tudtak. A norvégok 5–5-nél egyenlítettek, és először a 13. percben tudták átvenni a vezetést. Ezután Carmen Martín is beindult, aki továbbra sem tudott hibázni, a norvégok futhattak az eredmény után. A spanyol csapat jól zárt vissza, és ha ez nem lett volna elég, Martín szusszanásnyi pihenője alatt Marta López lőtt emberhátrányban pimasz gólt a rövid sarokba. A norvégoknak küzdeniük kellett rendesen, és meg is tették, a végén pedig szerencséjük is volt: a játékrész második felében több nagy bombát megeresztő Betina Riegelhuth távolról szerezte meg az egyenlítő találatot (16–16).

A norvégok láthatóan nagyobb sebességre kapcsoltak a szünet után, és gyorsan elmentek hárommal, Camilla Herrem sokszor megjátszható volt indításból. A spanyoloknál már a cserekapus játszott, aki rosszul mozdult ki, így Betina Riegelhuth az üres kapuba ívelhetett. 17–20-ról egyenlítettek a spanyolok, jött is a norvég időkérés. Hét és fél perc után találtak ismét be az északiak, majd újra megléptek hárommal, ekkor Marta Mangué tartotta meccsben a spanyolokat. A pihenőből visszatérő, születésnapját éppen ma ünneplő Pena góljaival a hajrára újra feljöttek ikszre az ibériaiak. Nora Mörk csapata szempontjából a legjobbkor lőtt egymás után két gólt, így a Spanyolország kapujába visszaálló Navarro hiába fogott hetest, Norvégia volt a jobb a végjátékban. 29–26-os sikerükkel továbbra is hibátlanok Lökéék, amivel közel kerültek az elődöntőhöz.

KÉSŐBB
20.30: MAGYARORSZÁG–Románia 20–19 (10–8)

1. Norvégia 3 3 83–66 +17 6
2. MAGYARORSZÁG 3 2 1 75–69 +6 4
3. Spanyolország 3 2 1 82–77 +5 4
4. Dánia 3 1 1 1 78–75 +3 3
5. Románia 3 1 2 67–76 –9 1
6. Lengyelország 3 3 64–86 –22 0
A középdöntő 1. és 2. fordulója után azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol. A középdöntő végén azonban azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol a gólkülönbség, majd a több lőtt gól előtt.