Veretlenül jutott a döntőbe a Budapest Hurricanes

2012.10.06. 21:13
Ujfalusi Ákos felemás meccset zárt (Fotó: Kökény János)
Szombaton az eddig még hibátlan Budapest Hurricanes látogatott az egy győzelemmel és egy vereséggel álló Újbuda Rebels otthonába a magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) 6., utolsó fordulójában. A hazai csapatnak fölényes, legalább 23 pontos győzelemre volt szüksége ahhoz, hogy döntőbe jusson, ám egy ígéretes első félidő után nyerniük sem sikerült, a Hurrikánok végül 30–14-re diadalmaskodtak, így veretlenül jutottak a fináléba.

Látszott, hogy a múlt heti Budapest Wolves elleni rangadó után nehezebben pörgött fel a Budapest Hurricanes hiszen az első támadássorozatban el is vesztette a labdát, Ujfalusi Ákos kezéből esett ki a labda (fumble), amelyet a Rebels szerzett meg. Az első pontokat mégis ők szerezték, miután Szakács Kristóf 29 yardos mezőnygólja sikeres volt. 0–3

A második negyedre is jutott egy Hurricanes-labdavesztés, miután Bencsics Márk, a vendégek irányítója megdobta a szezonban az első interceptionjét. Ez a hiba többe került a vendégeknek, hiszen Lesi Péter 50 yardos passza után már a Lázadók vezettek. 7–3

A félidőig Danku Dávidnak és Lesi újabb passzának köszönhetően egy-egy touchdownt szereztek a felek, így 14–10-zel mehettek pihenni a csapatok. Ekkor akár még az is elképzelhető volt, hogy a Rebels egy bravúrral kivívja a döntőbeli szereplés jogát.

A harmadik negyed elején azonban Ujfalusi kijavította a korábbi hibáját, és egy 45 yardos punt utáni visszahordással visszaszerezte a vezetést a csapatának (14–17). A harmadik negyed végére el is dőlt a döntőbe jutó csapat kiléte, hiszen Bencsics is javított a korábbi hibáján: egy 42 yardos passzal megtalálta Elek Ádámot. 14–23

A negyedik negyedet leginkább sok büntetés jellemezte, de Bencsics még szerzett egy futott touchdownt is, kialakítva a 14–30-as végeredményt.

A Budapest Hurricanes október 22-én a revánsra vágyó Budapest Wolvesszal fog megmérkőzni az először kiírt HFL döntőjében.