A Chargers 21 pontos előnyről bukott San Diegóban a Houston ellen

2013.09.10. 08:18
Vincent Brown (San Diego Chargers) a második negyedben vitt TD-t, Johnathan Joseph (Houston Texans) szerelési kísérlete elkésett (Fotó: Reuters)
Kettős rangadó zárta a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) első fordulóját, és mindkét összecsapáson a vendégcsapatok örülhettek. Azok után, hogy a keleti parton a Philadelphia Eagles rontotta el Robert Griffin III visszatérését, magyar idő szerint kedd hajnalban az új vezetőedző, Mike McCoy bemutatkozása sikerült rosszul a Csendes-óceán partján, miután a 21 pontos előnyt kidolgozó San Diego Chargers a második félidőre felébredő Houston Texansszal szemben maradt alul.

REDSKINS–EAGLES

A mérkőzés a hazaiak számára indult biztatóan, ugyanis azok után, hogy a Philadelphia támadói egy szépen felépített drive-nak köszönhetően néhány percen belül a hazaiak vörös zónájában találták magukat, Ryan Kerrigan a földre ütötte Michael Vick oldalpasszát, a labdát pedig felkapta DeAngelo Hall, és visszakocogott vele az Eagles célterületére – a bírók hosszas videózást követően sem ítélték előrepassznak Vick átadását, így maradt a TD, és a Redskins már azelőtt vezetett, hogy térdsérülése után visszatérő RGIII pályára lépett volna.

Az Eagles szépített egy mezőnygóllal, majd újra hozhatta a labdát, de már a hazaiak térfeléről, ugyanis a Redskins első támadójátékánál Alfred Morris kezéből kiverték a játékszert, amit a zöld-fehérek védői szereztek meg – Vick pedig azonnal egy DeSean Jacksonnak kiosztott 25 yardos TD-passzal hálálta meg a lehetőséget. Nem folytatódott jobban a mérkőzés a hazaiak számára: az még ugyan büntetlenül maradt, hogy Griffin még az első first down megszerzése előtt eladta a labdát, viszont a következő labdabirtoklásnál Morris az end zone-ban ejtette el a disznóbőrt, ami safetyhez vezetett. 7–12.

A második negyedben hasonló hangnemben folytatódott a küzdelem, de egyre elmélyült a Washington válsága, ugyanis a hazai támadók mindössze két first downra voltak képesek ebben a játékrészben, miközben a Philadelphia ugyanennyit termelt TD-ből: Vick Brent Celeknek osztott ki egy 28 yardos TD-passzt, illetve saját maga is megfutott egy rövidet, így 7–26-os állásnál vonulhattak szünetre a csapatok.

A helyzet azonban a második félidőben sem változott, Griffin azelőtt eladta a labdát, hogy első kísérletet sikerült volna szereznie, amit LeSean McCoy azonnal büntetett egy 34 yardos TD-futással. A következő labdabirtoklásból legalább lőtávolba eljutott a hazai offense, de Kai Forbath 40 yardról nem tudta a póznák közé lőni a labdát. Az Eagles puntja után, pár másodperccel a harmadik negyed vége előtt aztán végre összejött az első hazai támadó TD: a Robert Griffin passzaiból felépített drive végén Morris öt yard távolságból futott be a Philly end zone-jába, 14–33.

Miután a negyedik negyed elején egy gyors labdaszerzést követően – Jason Avant ejtette el a játékszert – RGIII kiosztott egy 10 yardos TD-passzt Leonard Hankersonnak 12 és fél perccel a vége előtt, a remény tovább élt a hazaiak számára annak ellenére, hogy a kétpontos kísérletet nem sikerült teljesíteniük. A hátralévő időben azonban a Philly két drive alatt le tudott pörgetni hat és fél percet az órából, és a Redskins csak valamivel kevesebb, mint másfél perccel a vége előtt tudott újra pontot szerezni, miután Griffin ezúttal 24 yard távolságból találta meg Hankersont, így a sikertelen onside kick után Vicknek két térdelés elég volt a győzelem behúzásához.
Washington Redskins–Philadelphia Eagles 27–33

CHARGERS–TEXANS

Noha a Houston Texans kezdte a mérkőzést, a San Diego Chargersnek mindössze néhány másodpercre volt szüksége a vezetés megszerzéséhez: Matt Schaub passzát a nose tackle, Cam Thomas húzta le a vendégek 14 yardosán, majd Philip Rivers gyakorlatilag azonnal az end zone-ra vezérelte a labdát Ryan Mathews közreműködésével. Kilenc perc elteltével egy változatosan felépített drive után Schaub Owen Danielst találta meg a célterületen belül, így egyenlíteni tudott a Texans. A Chargers viszont a második negyed elején és végén is TD-t tudott szerezni – Rivers Eddie Royalnak és Vincent Brownnak osztott ki egy-egy hatpontos labdát –, miközben a vendégek egyszer egy negyedik próbálkozást, egyszer pedig egy mezőnygól-kísérletet nem tudtak megcsinálni, így szünetben 21–7 állt az eredményjelzőn.

Alig több, mint négy perc elteltével viszont már 28–7 volt, miután ismét Royal kapott TD-passzt, így úgy tűnhetett, hogy kezd eldőlni a találkozó, azonban ennek pont az ellenkezője történt. A Houston védelme sebességet váltott és állva hagyta a San Diego támadóit: a hátralévő 28 percben már nem engedtek first downt, sőt TD-t is szereztek, miután Brian Cushing szedte le Rivers átadását, és nyargalt vele 18 yardot a Chargers end zone-jáig, amivel már egyenlített is, ugyanis előtte Schaub 11 perc alatt gyorsan kiszórt egy-egy TD-átadást tight endjeinek, Garrett Grahamnek illetve Danielsnek.

Kilenc és fél perccel a vége előtt így 28–28 volt az állás, és mivel a Rivers vezette Chargers offense a továbbiakban is impotens maradt, csak idő kérdése volt, hogy a vendégek mikor viszik be az utolsó csapást. Erre viszont az utolsó másodpercekig várni kellett, ugyanis a tavaly draftolt Randy Bullock ekkor javította korábban kihagyott mezőnygól-kísérletét, és 41 yardról a póznák közé lőtte a labdát, így a Super Bowl esélyesei közé tartozó Texans győzelemmel kezdte a 2013-as szezont.
San Diego Chargers–Houston Texans 28–31