HFL: a címvédő a szünet után bedarálta a nagydöntőst

2017.03.26. 16:41
Kilenc hónap után ismét a miskolciak örülhettek (Fotó: Radó Norbert, archív)
A magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) 2017-es idényének nyitó fordulójában a címvédő Miskolc Steelers hazai pályán 36–14-re legyőzte a döntős Budapest Cowbellst.

A tavalyi döntő „visszavágóján” a címvédő 14–7-re vezetett a szünetben, és bár Czirók Márton egyyardos futása után egyenlített a vendégcsapat (14–14), a harmadik negyed ezt követően a hazaiakról szólt, és egy sikeres onside kicket is bemutatva 23–14-re elhúzott a Steelers.

A negyedik játékrészben Troy Rice újabb fantasztikus elkapásával már 29–14-re vezetett a házigazda (két extrapontot is blokkoltak a fővárosiak), s innentől már nem volt visszaút (36–14).

Szombaton a Dunaújváros nagy meglepetésre simán legyőzte az ötszörös bajnok Budapest Wolves gárdáját.