A Jets a Dolphins ellen megszakította a rossz sorozatát

2011.10.18. 05:55
Darrelle Revis 100 yardon keresztül hordta vissza touchdownra Matt Moore passzát, amivel fordított a Jets<br />(Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 6. fordulójának hétfő esti (csoport)rangadóján a New York Jets hazai pályán 24–6-ra legyőzte a Miami Dolphinst.

A találkozó elején egy hosszú Reggie Bush futást leszámítva a védelmek domináltak, ennek a következő vendég drive során pedig a nagyszerű mezőnypozíciót (a New York-i 48-asról startolhattak) kihasználva a Miami megszerezte a vezetést, igaz, a Jets legalább az ötyardos vonalon megállította a támadókat (0–3).

Érdekes volt figyelni a nagyszerű elkapó–cornerback csatát, hol Brandon Marshall (ennek segítségével értek red zone-ba a vendégek), hol Darrelle Revis jött ki győztesen (labdaelütésével állította meg a drive-ot).

A kissé rövidebb kirúgást követően Garrett McIntyre lábáról pattant el a labda, amelyet a Delfinek szereztek meg Austin Spitler révén, így még az előzőnél is sokkal jobb pozícióból, a Jets 18-asáról jöhettek.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő                   partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

Ezúttal már a touchdown is összejött a 3. kísérletre, igaz nem úgy, ahogy Matt Moore remélte, a csak Revisre dobás végül megbosszulta magát, és a védő egy 100 yardos interception utáni visszahordott hatpontossal fordította meg az állást (7–3).

Két újabb punt után Marshall ezúttal Antonio Cromartie-val találta szemben magát, és szerzett 46 yardot, de ha nem veszíti el egyensúlyát, és nem lép ki, akkor egy sima TD-t szerezhetett volna. Lex Hilliard 15 és az újonc Daniel Thomas 3 yardos futása után 3 kísérletből sem tudta megszerezni a maradék egyet a Dolphins támadósora, így Dan Carpenter újabb fieldgoalja után csak szépített a Miami (7–6).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2011-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A rettenetesen produkáló Jets offense a félidő előtt 6 perccel szerezte meg első first downját – eddigre 203–42 volt a yardok állása a vendégek szemszögéből… Ezt lendületből követte még három, majd a red zone-ban a drive során öt átadási kísérletéből négyszer pontos, ezzel 70 yardot passzoló Mark Sanchez 5 yardos futása után 14–6-ra módosult az állás, amely az utolsó percben már nem is változott.

A második félidő elején ismét szépen haladt a Dolphins, köszönhetően egy buta Jim Leonhard szabálytalanságnak köszönhetően, ám Calvin Pace sackje után végül még mezőnygólt sem tudtak szerezni.

Az egyre inkább magára találó Sanchez vezette hazaiak egy nagyszerű, több mint 7 perces drive végén csak egy újabb Nick Folk-mezőnygólig jutottak el (17–6), majd a negyedik negyed negyedik percében Santonio Holmes 38 yardos elkapása után már végleg eldőlt a mérkőzés kimenetele (24–6).

A találkozó hajrájában előbb Leonhard erőszakolt ki, majd szerzett meg egy fumble-t, majd Revis húzott le még egy Moore-átadási kísérletet, végül Aaron Maybin mutatta be második labdakiverését (forced fumble), így végül még szépítésre sem futotta a Miaminak, amely után továbbra is nyeretlenek a Delfinek.