(Szarka)lábjegyzet: A Pardew-incidens

2014.03.03. 13:03
Címkék
A hétvégén több szempontból is jóleső győzelmet arattunk a Hull City otthonában. Egyrészt visszavágtunk a Tigriseknek, (nem csak az őszi zakó...

A hétvégén több szempontból is jóleső győzelmet arattunk a Hull City otthonában. Egyrészt visszavágtunk a Tigriseknek, (nem csak az őszi zakó, de az utóbbi évek ellenük nyújtott rossz teljesítménye miatt), másrészt elértük azt a ponthatárt, ahonnan már nincs az a hullámvölgy, hogy a kiesés miatt kelljen aggódni. A mérkőzés összefoglalója és elemzése immár szokás szerint Ábelra marad, viszont Alan Pardew incidense kapcsán határozott véleményem van, amit szeretnék is megosztani veletek.Alan Pardew incidense kapcsán határozott véleményem van, amit szeretnék is megosztani veletek.

A klub által hivatalos figyelmeztetésben részesített, és 100 ezer fontos pénzbírsággal sújtott Alan Pardew számomra semmi extrát nem csinált, és valahol nagyon álságosnak érzem a szövetség és egy-egy futball szakember reakcióját. Persze, sportszerűtlen volt a fejelésre irányuló mozdulata. Jogos a kiállítása, a figyelmeztetése, a megbírságolása és a várhatóan a napokban kiszabott eltiltása is az lesz. Na de ezért a lemondását vagy a kirúgását követelni??? Nonszensz.

Alan Pardew-t sok mindennel lehet vádolni. Miket is szoktunk hallani? Ashley bábja. Így van! Rosszul igazol. Legalább is nincs elég befolyása a transzferekre. Rosszul cserél. Tény, hogy gyakran betlizik, de Hughton-hoz képest szerintem jobban nyúl bele a meccsekbe. Taktikailag nulla. Sokszor nem látni, hogy mit akar játszani a csapat, ráadásul amióta ő a manager (2010) összesen 2 azaz kettő szöglet utáni gólt sikerült elérni. És így tovább...

Egy viszont biztos. Amikor elkezdődik a meccs, akkor 100 %-ig együtt él a játékkal és ha a játékosokban feleannyi szenvedély lenne, mint benne, akkor nem láttunk volna olyan vérlázítóan flegma teljesítményeket idén.

Persze a balhéi nem hiányoznak, de nézzük konkrétan a hétvégi esetet. A felé guruló labdát nem adta vissza a Hull játékosnak, hanem tovább sarkalta. Szerinte ugyanis a Newcastle-nek kellett volna jönnie. Nem túl sportszerű tett, de az vajon az, ezért Meyler meglökte? Utána jött a szócsata, majd a fejesnek nevezett béna mozdulat, ami után Meyler ismét lökött és elkezdődött a kölcsönös fenyegetőzés. Azt mondja meg nekem valaki, hogy a Hull játékos miért csak sárgát kapott???

Felfújt, túllihegett incidens volt. Agresszív viselkedésért mindkét félnek piros és három meccs, aztán csókolom. Pardew bocsánatot kért, Steve Bruce és a Hull elfogadta. Le lehetne zárni az ügyet. Ehhez képest most mindenki háborog. Alan Shearer is olyanokat nyilatkozgat, hogy ő ilyet még nem látott és Pardew-nak le kellene mondania magától, vagy a vezetőségnek kellene azt mondani, hogy "mondj le Alan, vagy kirúgunk." Minden tiszteletem Shearer-é, de ekkora baromságot...

Mit kellett volna csinálnia? (Hogy a labdát nem pöccinti tovább, azt hagyjuk, azt mindenki megteszi abban a helyzetben) Valószínűleg, ha Meyler lökése után összerogy, és eljátssza a nagy halált, akkor most a Hull játékosnak kell várnia, hogy mennyire tiltják el. Na de ez elég ratyi megoldás lett volna.

Hogy jön egy játékos ahhoz, hogy meglökje az ellenfél manager-ét? Ez senkit nem zavar?

Természetesen Joey Barton volt az első, aki Twitteren megvédte volt főnökét, akit hagyni kell dolgozni Newcastle-ben, hiszen szerinte Pardew az egyik lejobb manager, akivel valaha dolgozott.

Erre mondják, hogy a zsák meg a foltja. Mindkét figura olyan, hogy ellenfélként egy tenyérbemászó alak, viszont a (néha nem túl sportszerű) szenvedélyessége miatt kedveled, ha a csapatodban játszik.

AP esetében persze az is ront az összképen, hogy jelentősen visszaesőnek számít. Lökdöste már Wenger-t, a vagy éppen a partjelzőt. Bonyolódott szócsatába Martin O'Neill-el és Pellegrini-vel is.

Alan Pardew tehát nem egy könnyű figura, ez tény. De ezzel az incidenssel számomra nem lett negatívabb a megítélése.

Persze, nem egy klasszis manager, és le lehetett volna már váltani, és le lehetne akár most is, de nem ezért az incidensért. Arra ott vannak a fent már említett szakmai hiányosságai.

Amíg viszont a csapatnál van én személy szerint elvárom, hogy továbbra se hagyja a tökeit az öltözőben. Álljon ki a csapatért bárki is az ellenfél. Kérje számon a sérelmeket és égjen ezer fokon a technikai zónában. Nyilván nem kell fejelgetni, lökdösődni meg anyázni, de egy kis szenvedély nem árt. Hátha átragad valami a légiósokra...

Hajrá Newcastle!

Mark29

Legfrissebb hírek

Svájc győzelemmel csoportelső, Kanada is továbbment, Bosznia-Hercegovina még reménykedhet

Foci vb 2026
3 perce

Neymar csak a kispadon a braziloknál, Clarke új belső védőt küld pályára a sorsdöntő meccsen

Foci vb 2026
3 perce

Svájc nyerte a B-csoportot, de Kanadának is összejött a történelmi továbbjutás

Foci vb 2026
4 perce

Kanada szépített, Bosznia-Hercegovina megint kettővel vezet

Foci vb 2026
22 perce

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
25 perce

Vb 2026: a mexikói mez fogy a legjobban

Foci vb 2026
38 perce

Manzambi betalált, kettővel mennek a svájciak

Foci vb 2026
42 perce

Vb 2026: csapatot keres a zöld-fokiak hős kapusa

Foci vb 2026
55 perce
Ezek is érdekelhetik