(Szarka)lábjegyzet: A megérdemelt buli

2013.12.09. 10:12
Címkék
Szombat, de munkanap. Pont egy amikor egy jónak ígérkező Manchester - Newcastle meccs a forduló nyitó találkozója. Igaz ugyan, hogy csak kettőig...

Szombat, de munkanap. Pont egy amikor egy jónak ígérkező Manchester - Newcastle meccs a forduló nyitó találkozója. Igaz ugyan, hogy csak kettőig kellett dolgozni, de ez pont elég volt, hogy az első félidő teljesen kiessen. Mikor hazaértem, és láttam, hogy 0:0, akkor azért megnyugodtam egy kicsit. Utána pedig minden jól alakult. A labdák jól pattantak be, ki és meg a Newcastle szempontjából, és Cabaye lövése végül három pontot ért.Manchester - Newcastle meccs a forduló nyitó találkozója. Igaz ugyan, hogy csak kettőig kellett dolgozni, de ez pont elég volt, hogy az első félidő teljesen kiessen. Mikor hazaértem, és láttam, hogy 0:0, akkor azért megnyugodtam egy kicsit. Utána pedig minden jól alakult. A labdák jól pattantak be, ki és meg a Newcastle szempontjából, és Cabaye lövése végül három pontot ért.

A gólban persze közre játszott, hogy az Evra által elfejelt labda Sissoko-ról pont Sissoko elé pattant, Cabaye lövése pedig pont annyira pattant meg, hogy De Gea ne érhesse el.

Vagy ott van például Anita mentése a gólvonalról, amit egy Howard Webb biztosan befújt volna kezezésnek, holott Anita a testéhez hátraszorított kezével mentett. Könyörgöm, hova rakja a kezeit? Vágja le?

A harmadik kényes szituáció pedig Van Persie fejese volt, aminél nagyon éles szemmel, és még nagyobb bátorsággal húzta be a lest az asszisztens hölgy.

A Manchester idei pech szériájából tehát a Newcastle is profitált. Persze az már másik kérdés, hogy vajon "pech szériának" számít-e, hogy nem nekik fújnak? Mert a gólnál pechesek voltak ez tény, de a másik két, a meccset akár befolyásoló esetben egyszerűen csak nem billent a hazai pálya úgy, ahogy korábban igen...

A harmadik számú "brazil" mez tehát másodszor is sikert hozott, és a Spurs után újabb nagy skalpot sikerült szerezni. Mert a Manchester legyőzése az Old Trafford-on (így, hogy 1972 után sikerült, meg pláne) igenis nagy skalp, bármennyire is próbálják ezt a Vörös Ördögök bukásának, és nem pedig a Newcastle sikerének beállítani.

Divat lett idén a MU-ba belerúgni, ami szerintem nem egy szép dolog. A tegnapi Arsenal - Everton meccs előtt beszéltek a Digi stúdiójában a kékek jó teljesítményéről. Sallói István pedig valami olyasmit mondott, hogy most derül ki igazán, hogy mennyire jó ez a csapat, mert hát rendben, hogy hét közben legyőzték a Manchester United-et idegenben, de a hétvége eseményei alapján úgy látszik ez nem számít különlegességnek még az Old Trafford-on sem.

Szerintem meg igen. Ez igenis különlegesség, egy nagy győzelem volt. Ez egy erős manchester-i keret, Moyes pedig egy jó manager.

Na de kanyarodjunk vissza a Newcastle-hez, akik egy hagyományos karácsonyi partival ünnepelték a győzelmet.

A csapat tagjai minden évben decemberben egy nagy jelmezbált rendeznek, ahol sikerül a legfurább jelmezeket összeszedni. Tavaly a gyenge szereplés miatt Pardew letiltott a fiúkat, de most erre nem volt szükség. A kis képre kattintva nagyítva láthatjátok a csoportképet. Van aki könnyen, van aki nehezebben ismerhető fel, és olyan jelmez is van, ahol egyáltalán nem lehet megmondani, hogy kit rejt a szerelés. Az biztos, hogy csapatépítő jellege lehet, hogy egyszerre csináltak hülyét magukból... :)

Egy gengszter, Joker és Mickey Egér a Newcastle védelmében, azaz a Krul - Taylor - Santon hármas.

A hangulat tehát remek a csapat háza táján, ami teljesen érthető, hiszen a Swansea elleni botlás után sikerült felállni a padlóról. Szombaton a remekül kezdő, majd megtorpanó, viszont még mindig kemény ellenfél, a Southampton érkezik a St. James' Parkba. Yohan Cabaye összeszedte az ötödik sárgáját, így nem léphet pályára. Antia szerintem remekül tudja majd pótolni, és így újra ott lehet a kezdőben az Ameobi - Ben Arfa - Cissé trió egyike is.

Hajrá Newcastle!

Mark29

Legfrissebb hírek

Férfi kosárlabda: horvát vezetőedző az Atomerőműnél

Kosárlabda
7 perce

Eastbourne-i tenisztorna: Udvardy kikapott Ostapenkótól a nyolcaddöntőben

Tenisz
9 perce

Nincs tiltás a curacaói keretnél: irány a család!

Foci vb 2026
9 perce

Harmadik vb rendezőként, harmadik különböző mez a csoportkörben

Foci vb 2026
16 perce

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
27 perce

Kovács István vezeti Messiék záró csoportmeccsét

Foci vb 2026
31 perce

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre

Birkózás
37 perce

Peák és Zsankó az új időfutambajnok

Kerékpár
42 perce
Ezek is érdekelhetik