Rosszkor jött a történelmi Dortmund-gól a Herthának

2018.01.19. 20:25
Salomon Kalounak (jobbra) nagyon nem ment (Fotó: AFP)
Hiába vezetett, nyerni nem tudott Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC a Borussia Dortmund ellen a német labdarúgó-bajnokság, a Bundesliga 19. fordulójának nyitó mérkőzésén.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Hertha BSC–Borussia Dortmund 1–1 (Selke 46., ill. Kagava 71.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A szokásos félcsapatnyi sérült mellett az elvágyódó Pierre-Emerick Aubameyangot is nélkülözni kényszerült a Borussia Dortmund a Hertha elleni mérkőzésén, Dárdai Pál csapata pedig igencsak óvatosan közelített ellenfeléhez.

Amely a vártnál sokkal-sokkal gyengébb támadófutballal rukkolt ki (a szünetig az egyetlen helyzete egy Kagava Sindzsi-fejes volt), a hazaiak kontralehetőségei pedig elhaltak egy-egy rossz Valentino Lazaro- vagy Davie Selke-passzon – finoman szólva sem nyűgözte le a bajnoki első félideje a nagyérdeműt.

A berlini páros nem sokkal az újrakezdés után javított: előbbi középre passzolt a jobb szélről, Davie Selke pedig az ötös elől a kapuba gurított. 1–0!

Erre már össze kellett kapnia magát a vendégcsapatnak, amelyben finoman szólva sem brillírozott a Christian Pulisic, Kagava, André Schürrle, Mario Götze, Jadon Sancho támadóötös (a BVB 4–1–4–1-es hadrendben futballozott), de Kagava Sindzsi a második helyzetét már értékesítette.

Ezúttal teljesen egyedül maradt a kapu előtt a japán játékos, és közelről a bal alsó sarokba fejelt. 1–1!

Történelmi találat volt, megszületett a Bundesligában a húszezredik vendéggól.

Dárdai Pál a hajrára a Vladimír Darida, Mathew Leckie kettőst vezényelte a pályára, kollégája, Peter Stöger az Andrij Jarmolenko, Alexander Isak kettőst dobta harcba, de újabb gól már nem született, hiába támadott egyre intenzívebben a BVB, hiába érett nagyon a 20 001. vendégtalálat.

1. Bayern München 18 14 2 2 40–12 +28 44
2. RB Leipzig 18 9 4 5 30–26 +4 31
3. Borussia Dortmund 19 8 6 5 40–25 +15 30
4. Schalke 18 8 6 4 29–24 +5 30
5. Bayer Leverkusen 18 7 7 4 35–26 +9 28
6. Mönchengladbach 18 8 4 6 28–30 –2 28
7. Hoffenheim 18 7 6 5 28–23 +5 27
8. Augsburg 18 7 6 5 28–23 +5 27