Dortmund: Kagava sérülése súlyos, kihagyhatja a szezon hátralevő részét

2011.01.26. 19:17
Címkék
A német első osztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Borussia Dortmund japán válogatott középpályásának, Kagava Sindzsinek eltört a lábközépcsontja, így nemcsak az Ázsia-kupa döntőjét kénytelen kihagyni, hanem – ügynöke tájékoztatása szerint – elképzelhető, hogy a szezon hátralévő részét is.

Kagava az Ázsia-kupa elődöntőjében, Japán Dél-Koreával vívott mérkőzésén szenvedett sérülést. Katarban kórházba szállították, ahol a röntgenfelvételek alapján megállapították, hogy eltört a lábközépcsontja.

Mint korábban beszámoltunk róla, a japán válogatott reménykedett, hogy Kagava már a döntőben is pályára léphet. Az orvosi jelentések szerint azonban a fináléban biztosan nem szerepelhet, sőt az ügynöke szerint elképzelhető, hogy a bajnoki idény hátralévő részében sem játszhat.

A Bild német lap információi szerint a japán játékos már vissza is repült Németországba, ahol további vizsgálatoknak vetik alá.

Kagava érzékeny veszteség lehet a BVB-nek, hiszen 17 mérkőzésen 8 gólt szerzett eddig az idényben. A japán futballista kiesésének köszönhetően viszont nőhetnek Hajnal Tamás csapatba kerülési esélyei.

Legfrissebb hírek

Amerikai pite: belga ólomgeneráció, folytatódó csoda és Lamine Yamal – vb-kibeszélő, 11. nap

Foci vb 2026
1 perce

Bojan Szubotics: Az Albában mindig éremért kell csatázni

Kosárlabda
15 perce

A felszerelést irodára cseréli Miskolczi Márk

Jégkorong
46 perce

Yamal megszerezte első vb-gólját; Zöld-foki-szigetek újabb csodát tett – a 11. játéknap 12 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Mohamed Szalah az egyiptomi futballtörténelem egyik legszebb fejezetét írná meg hazájával

Foci vb 2026
1 órája

Szalah vezérletével megtört Egyiptom vb-nyeretlensége – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája

Egyiptom fordított, 3–1-re verte Új-Zélandot

Foci vb 2026
2 órája

Egyiptom fordított Új-Zéland ellen, történelme során először nyert vb-meccset

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik