Szétcsapnak a németek a balhézó drukkerek között

Vágólapra másolva!
2009.11.03. 21:49
Címkék
Nem csak hazánkban áll a bál a szurkoló kategóriát még nagy jóindulattal sem megérdemlő fanatikusok miatt: a német St. Pauli súlyos büntetésekkel fenyegeti saját huligánjait, miután azok Rostockban randalíroztak. Igaz, a Hansa huligáncsoportja sem tétlenkedett, tagjait vízágyúval kellett oszlatni a hétfő esti, kiemelt kockázatú Bundesliga 2.-es mérkőzésen. Rájuk is súlyos büntetés vár.
BÉKE, NYUGALOM...VAGY MÉGSEM. UTCAI JELENETEK A MECCS UTÁN
 

Hatalmas balhéról marad emlékezetes a Bundesliga 2. hétfői játéknapja: a Hansa Rostock–St. Pauli (0–2) találkozón 27 rendőr és egy újságíró sérült meg, mikor „békéltették" a szurkolókat.

 

A rendőrök azután léptek közbe, hogy a Hansa mintegy ötszáz huligánja megpróbálta áttörni a kordont, és üvegekkel, illetve petárdákkal dobálta az arrafelé ősellenségnek számító hamburgi drukkereket. A huligáncsoportok a meccs előtt, közben és után is összecsaptak egymással.

A rendőrség végül vízágyúk bevetésével „csitította le" a fanatikusokat, és 23 huligánt letartóztatott. A kiemelt kockázatú mérkőzésre 1500 rendőrt vezényeltek ki.

A hamburgi barna-fehérek hooljai sem könnyed őszi szórakozásra ruccantak át Rostockba, görögtüzekkel és petárdákkal dobálták a hazai szurkolókat a meccs alatt. Amikor az egyik görögtűz becsapódott a rostockiak közé, a játékvezető percekre félbeszakította a mérkőzést.

„Egy kis csoport lerombolta, amit hosszú évek alatt felépítettünk. Teljesen idióták ezek a huligánok, tisztában kell lenniük azzal, hogy súlyos büntetés vár rájuk. Ilyen tett nem maradhat következmények nélkül" – nyilatkozta Christian Bönig, a St. Pauli klubmenedzsere a Spiegelnek.

A büntetésekről a két klub és a fegyelmi bizottság a (meglehetősen látványos) videofelvételek, biztonsági kamerás felvételek és fotók megtekintése után dönt.

A meccsen dolgozó riportereknek sem volt könnyű dolguk: az NDR munkatársát üveggel fejbe dobták a rostockiak, orvosi ellátásra szorult, míg a Spiegel Tv riporterének csak a kameráját „bántalmazták" a St. Pauli-huligánok.

A fanatikusok már hetek óta készültek a meccsre, és a drapik, valamint koreográfiák csak tovább szították az indulatokat. A rostockiak egy „Nyak- és lábtörést" kiírással nyitottak, majd ledobtak egy gumibabát a felső teraszról, egy St. Pauli-drukker balesetére célozva, aki Aachenben több méter magasból esett le, és súlyosan megsérült, hetekig kómában volt.

A meccsen a második vendéggól után a St. Pauli egyik legjobbja, Deniz Naki bemutatott a Hansa-szurkolóknak, ezzel sikerült is felpörgetnie őket…

A meccs előtt 20 álarcos huligán „látogatást tett" Hamburgban, a St. Pauli ultráinál (a kivonuló rendőrök leállították a fogócskát), a Spiegel információi szerint a támadók egyike elvesztett egy személyi igazolványt, melyen rostocki cím állt.

A két északnémet csapat összecsapásait 1993 óta szinte mindig erőszak kíséri, akkor a Rostock neonáci huligánjai alaposan megkergették a St. Pauli szélsőbalos híveit. A Hansa-vezetőség kemény munkával kitiltotta a rendbontókat a stadionból, így néhány évig relatív nyugalom uralkodott, de 2008-ban újabb támadás érte a hamburgiakat, és a Millerntorban rendezett „visszavágó" sem múlt el balhé nélkül. Pénteken a Regionalligában a két klub második csapata csap össze – kérdés, hogy a fanatikusok nyugton maradnak-e.

Legfrissebb hírek

Los Angeles-i győzelemmel biztosította be a rájátszást a Houstont – videó

Amerikai sportok
38 perce

Vasárnapi sportműsor: pályán az Inter és a Milan, újabb meccsek a darts-vb-n

Minden más foci
1 órája

NB I posztonkénti rangsor; A női kézilabda 2025-ös esztendejét elemezzük

E-újság
2 órája

Európai kézilabdaligák: huszonhét magyar gól Zwickauban

Kézilabda
2 órája

Bunting elbúcsúzott a dartsvilágbajnokságtól, Littler oktatta Suljovicot

Egyéb egyéni
2 órája

Ha rossz, akkor is jó – Ballai Attila publicisztikája

Angol labdarúgás
3 órája

Az első 15 próbálkozás nem sikerült, de most meccset nyert a rendes játékidőben Benin az Afrika-kupán, továbbjutott Nigéria

Minden más foci
3 órája

NS-jótékonyság: a magyar sport a sóvidéki birkózásért

Birkózás
3 órája
Ezek is érdekelhetik