Bundesliga: 151 millió eurót költöttek a csapatok átigazolásokra

2008.09.02. 09:20
Címkék
Az igazolási időszakban a német Bundesliga élvonalának 18 klubja összesen 150.9 millió eurót költött új labdarúgók megszerzésére.
Az elmúlt hónapokban 135 játékossal erősödött bajnokság költségvetése mindazonáltal jelentősen elmarad a tavalyi rekordtól, amely 194.4 millióra rúgott. A 2007/2008-as idény 110.2 milliós összbevétele sem dőlt meg, az egyesületek csupán 70.4 milliót kasszíroztak a 148 eladott futballistáért.A 46. Bundesliga-szezon krőzusai a Hamburger SV és a VfL Wolfsburg, amelyek a nyáron 28-28 millió eurót fordítottak bevásárlásra. A harmadik helyen a Schalke 04 áll 15.5 milliós kiadással, majd a Bayer Leverkusen (11.4), az újonc 1899 Hoffenheim (10.7) és a Borussia Dortmund (10.2) következik.A címvédő Bayern München mindössze az AC Milant erősítő Massimo Oddo kölcsönvételére volt hajlandó áldozni, a bajorok ezúttal inkább a szakmai háttér miatt nyúltak mélyen a zsebükbe: a nyáron érkezett Jürgen Klinsmann és stábja a felújított, ultramodern edzőközpontban tartja már a tréningeket.
Legfrissebb hírek

Így vonultak a bosnyák szurkolók Seattle-ben – videó

Foci vb 2026
1 perce

Elsőként a B-csoportban zárulnak a küzdelmek – íme, a kezdőcsapatok!

Foci vb 2026
4 perce

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött

Atlétika
32 perce

Ezért nem alkalmazták Jude Bellinghammel szemben az új szabályt

Foci vb 2026
1 órája

Szumó Eb: fiatal, de rutinos csapattal utazik a magyar válogatott

Egyéb egyéni
1 órája

Milyen tortát kapott Messi a 39. születésnapjára? – fotó

Foci vb 2026
1 órája

Eastbourne-i tenisztorna: Stollárék bejutottak az elődöntőbe

Tenisz
1 órája

Egy kis történelem: köpés, harapás: botrányos egy vb-nap! Pedig a brazilok… – videók

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik