Könnyed sikerével egy lépéssel közelebb a BL-hez a Schalke

2008.05.06. 22:08
Négy mérkőzést játszottak a Bundesliga 32. fordulójának keddi játéknapján, melyen – hisz a bajnokság már eldőlt – a kiesés elleni harc és a BL-helyek elosztása volt a két központi kérdés. A Schalke 04 bochumi győzelmével ideiglenesen fellépett a második helyre, és a királykékek öröme dupla, hisz a rivális VfB Stuttgart elbukott Dortmundban
A gólt szerző és gólpasszt adó Rakiticet (balra) köszönti Rafinha és Kevin Kuranyi: a Schalke simán, 3–0-ra győzött Bochumban
Fotó: Reuters/Ina Fassbender

A középcsapat Bochumhoz látogató Schalke kissé álmosan kezdett, és Neuernek már az 5. percben fantasztikus bravúrral kellett kitornáznia Dabrowski fejesét.

A 25. percben a középpályás egy gyors kontra után ismét helyzetben hibázott, a lassan magához térő gelsenkircheniek viszont első nagy ziccerüket a hálóba küldték: Rakitic bal oldali beadását Asamoah okosan (és védhetetlenül) stukkolta a kapuba.

Az elég gyengécske mérkőzésbe hosszú idő után ismét a Schalke lehelt némi életet: Altintop a bal szélen gyönyörű szólóval zilálta szét a házigazdák védelmét, középre gurított, Rakiticnak meg már csak az üres kapuba kellett passzolnia. Az előnyt még Bordon megfejelte (szó szerint) eggyel, így a vendégek könnyedén vitték el a három pontot.

Miközben a Schalke simán megnyerte mérkőzését, a királykékek ősi riválisa is segítő kezet nyújtott a BL-helyekért folyó küzdelemben: a Borussia Dortmund ugyanis hazai pályán elintézte a Stuttgartot.

A sváb csapatban duplázni tudott Mario Gomez, de ez is kevésnek bizonyult: Frei két gólja és Tinga találata 3–2-es dortmundi sikert eredményezett. A BVB 2002 óta először verte meg hazai pályán a Stuttgartot!

A két magyar érdekeltségű mérkőzésen honfitársaink a kezdőcsapatban kaptak helyet: Huszti Szabolcs és Hajnal Tamás is végigjátszotta a mai meccset.

Hajnal ráadásul egy gólpasszal is kitűnt: az első félidőben el-eltűnő irányító Bucknak adott szép asszisztot szabadrúgásból – más kérdés, hogy a Karlsruhénak megítélt szabad jogtalan volt... A KSC így sem tudott győzni, és a Cottbus nagyon értékes ponttal gazdagodott a kiesés elleni harcban.

Huszti csapata, a Hannover simán elkalapálta az egyre reménytelenebb helyzetbe sodródó Rostockot. A házigazdáknak Balitsch szerzett vezetést, majd megsérült, de a helyére beálló Rosenthallal sem járt jobban a Hansa, hisz a cserejátékos két gólt is szerzett.

BUNDESLIGA

32. FORDULÓ
Borussia Dortmund–VfB Stuttgart 3–2 (Tinga 35., Frei 59., 79., ill. Gomez (55., 83.)
VfL Bochum–Schalke 04 0–3 (Asamoah 35., Rakitic 67., Bordon 85.)
Karlsruhe–Energie Cottbus 1–1 (Buck 65., ill. Rivic 60.)
Hannover 96–Hansa Rostock 3–0 (Balitsch 19., Rosenthal 47., 87.)