Ivica Olic nagy napja volt, a Hamburg horvát játékosa háromszor vette be a Stuttgart hálóját. A Bayern München begyűjtötte a három pontot Bochumban. A Hertha Dárdai Pállal a soraiban kikapott a Werder otthonában.
Ivica Olic a mérkőzés hőse lett
Reuters
Reuters

Az éllovas Bayern együttese Bochumba látogatott, de nem indult túl jól a mérkőzés a vendégcsapat számára: egy Demichelis által eladott labdát Maltritz gyűjtött be, majd Grotét indította. Az U21-es válogatott játékos élt a lehetőséggel, és a tizenhatos vonaláról Rensing hálójába lőtt.

A bajor együttesnek még az első félidőben sikerült egyenlítenie, Klose szépen szolgálta ki Ribéryt, a francia játékos pedig közelről bevette Lastuvka kapuját.

A győztes gólt végül a hajrában szerezte meg Ottmar Hitzfeld alakulata, a csereként beállt Schweinsteiger talált be.

Ivica Olic remeklését hozta a Hamburg-Stuttgart mérkőzés első félideje, a horvát támadó ugyanis háromszor is eredményes volt a szünet előtt. A hétközi válogatott meccsen is jól játszó Olic a hetedik percben szerzett vezetést, akkor Zidan labdája után volt eredményes.

A 22. percben növelte előnyét az északi csapat, újra Olic volt eredményes, ezúttal közelről vette be Schäfer kapuját, majd a 35. percben sikerült a mesterhármas, ekkor Jarolim passzát váltotta gólra. Így is nagy bajban volt a Stuttgart, de miután doktor Fleischer játékvezető kiállította Pardót a 45. percben, a vendégek minden reménye elszállt.

Szünet után Huub Stevens legénysége növelni is tudta előnyét, egy beívelés után az előrehúzódó Mathijsen csúsztatott Schäfer kapujába. A bajnoki címvédő Tasci szöglet utáni fejeséből csak szépíteni tudott.

Dárdai Pál a kezdőben kapott szerepet, a Hertha Brémába látogatott. A berliniek szervezetten védekeztek, a Werder sokáig nem tudott ezzel mit kezdeni, Amikor azonban a fővárosiak némileg támadóbban játszottak, rá is fizettek: Diego jó labdával ugratta ki Hugo Almeidát, és a támadó nem hagyott esélyt Drobnynak.

A 61. percben Gilberto ugyan egyenlíteni tudott, ám csak egy percig örülhettek a vendégek, Rosenberg révén újra a hazaiaknál volt a vezetés, és a hazaiak végül nyertek is. Dárdait a 74. percben váltotta Piszczek.

Borussia Dortmund csapata Leverkusenben lépett pályára, és döntetlent ért el. Mladen Petric remeklését hozta a találkozó, a Baselből igazolt futballista kétszer is bevette Adler kapuját. Elsőre egy gyönyörű lövésből, utána pedig Sinkiewicz könnyelműen keresztbepasszolt labdája után talált be. A két találat azonban nem volt elég a győzelemhez, hiszen előbb Gekasz, majd Kießling egyenlítette ki Petric vezető góljait.

Pontokat vesztett a Schalke Rostockban. Asamoah góljával ugyan a fölényben játszó gelsenkircheniek szereztek vezetést, majd egy nagy hiba után az újonc ki tudott egyenlíteni: Neuer ki akarta dobni a labdát Rafinhának, ám a szemfüles Stein megszerezte a labdát, majd a hálóba lőtt.

BUNDESLIGA

10. FORDULÓ
Bochum-Bayern München 1-2 (Gröte 11. ill. Ribéry 35., Schweinsteiger 78.)
Hamburg-Stuttgart 4-1 (Olic 7., 22., 35., Mathijsen 59. ill. Tasci 73.)
Leverkusen-Dortmund 2-2 (Gekasz 52., Kießling 86. ill. Petric 41., 54.
Werder Bremen-Hertha 3-2 (Hugo Almeida 57., Rosenberg 62., Andreasen 74. ill. Gilberto 61., Okoronkwo 90.)
Rostock-Schalke 1-1 (Stein 56. ill. Asamoah 33.)
Nürnberg-Frankfurt 5-1 (Hariszteasz 20., Mintal 50., 64., Mismiovic 54., Kennedy 82. ill. Takahara 12.)