Wörns kiállítása kellett ahhoz, hogy nyerjen Thomas Doll csapata

2007.10.05. 22:48
Hazai pályán, egygólos győzelmet aratott a német labdarúgó-bajnokság élvonalában (Bundesliga) a Borussia Dortmund a VfL Bochum ellen. A 2-1-es eredménnyel záruló találkozón a Dortmund Tinga találatával már a 17. percben megszerezte a vezetést, majd alig negyedórával később a vendégalakulat Mieciel révén egyenlített. A győzelmet Federico 70. percben született találatával mégis az ekkor már emberhátrányban futballozó Borussia szerezte meg.
Érthető a dortmundi játékosok öröme
Reuters
Reuters

Alig telt el negyedóra a mérkőzésből, és máris a hazai pályán futballozó dortmund szerezte meg a vezetést. Tinga eszmélt a leghamarabb, amikor Jan Lastuvkáról kipattant a labda, és közelről a léc alá vágta a labdát. (1-0)

A folytatásban remekül játszott a Bochum, teljesen egyenrangú ellenfele volt riválisának.

A kultúrált futballnak a 35. percben meg is lett az eredménye. Egy kontratámadás végén Marcin Miciel elé került a labda, aki higgadtan a hosszú alsó sarokba gurított. (1-1)

A második félidőben pedig egész egyszerűen jobban játszott a vendégcsapat, s amikor az 58. percben Christian Vörns begyüjtötte második sárga lapját, nem sokan gondolták, hogy a Dortmund begyűjti a három pontot - pedig ez történt.

A 70. percben szinte a semmiből Federico juttatta ismét előnyhöz a Dortmundot. A hazai játékos egy szögletett követően kapásból bombázott a vendégkapu jobb felső sarkába, kialakítva ezzel a 2-1-es végeredményt.