Ligue 1: ütés, rúgás – öt piros lap, óriási balhé és PSG-vereség

P. K.P. K.
2020.09.13. 23:04
Neymar (balra) a Marseille ellen visszatért, de csapatával együtt szenvedett, majd a végén még ki is állították (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajokságban a címvédő PSG a második meccsét is elveszítette – ezúttal a Marseille-től kapott ki hazai pályán 1–0-ra, ráadásul óriási balhéval zárult a meccs.

Az augusztusban még BL-döntőt játszó PSG eggyel kevesebb meccsnél tart a francia élvonalban, mint a legtöbb csapat, viszont a Lens elleni csütörtöki, idegenbeli vereség után vasárnap a Marseille-től is kikapott Thomas Tuchel vezetőedző (és Lőw Zsolt pályaedző) csapata, ráadásul ezúttal otthon.

A PSG-ből az elmúlt hetekben hét játékos fertőződött meg koronavírussal, köztük a csapat két legnagyobb sztárja, a brazil Neymar és a francia világbajnok Kylian Mbappé – közülük Neymar már meggyógyult, kezdett is, de csapatával együtt ő is csak szenvedett a Marseille ellen.

A vendégek a 31. percben egy kapu elé ívelt szabadrúgásból szerezték meg a vezetést a leshatárról kilépő Florian Thauvin révén, aki sorozatban a negyedik OM-gólban játszott szerepet a bajnokságban (két gól, két gólpassz).

Ezt követően mindkét csapat eljutott egy-egy érvénytelenített találatig. A PSG-ből Ángel Di María lőtt gólt lesről, míg a marseille-i Mario Benedetto kipattanó labdából szerzett gólját azért érvénytelenítették, mert úgy ítélték meg, hogy az első lövést megelőzően lesen állt a labdát kapó csapattárs.

A PSG hiába játszott nagy mezőnyfölényben, nem tudott a kapuba találni, így a második meccse után két vereséggel, nulla ponttal áll a tabellán a címvédő. A PSG-vel 1978 után fordult elő újra, hogy szerzett gól nélkül, két vereséggel kezdje az új idényt.

Ráadásul a meccs végén elszabadultak az indulatok, a hosszabbítás perceiben a játékvezető öt piros lapot is kiosztott, három PSG-játékost (köztük Neymart) és két marseille-it is kiállított. Két marseille-i maradt lenn a földön, mire Layvin Kurzawa és Jordan Amavi esett egymásnak – nagy tömegjelenetek és kakaskodás után, közel tíz perc hosszabbítást követően zárult a mérkőzés (rekordot jelentő 19 lappal: a piros lap ötször, a sárga 14-szer villant).

A NAP KORÁBBI MÉRKŐZÉSEIN

Lille hőse Luiz Araújo volt, aki a 88. percben döntötte el a Metz elleni mérkőzést. A hazaiak ezzel a győzelemmel hétpontosak, s ideiglenesen a tabella élére ugrottak. Ami a vendégeket illeti, a Metz eddig két meccs után nulla ponttal a 17. helyen tartózkodik.

Gólokban gazdag volt a francia bajnokság 3. fordulójának vasárnap délutáni négy mérkőzése közül kettő is (a másik kettőn az Angers 1–0-ra győzött a Reims-t fogadva, míg a Brest a Dijon otthonában nyert 2–0-ra).

A Lorient–Lens találkozón öt gól esett, s nem úgy kezdődött, hogy a végén a Lens örülhet: Grbic találatával még a hazaiak szereztek vezetést, aztán fél óra elteltével három perc alatt fordítottak a vendégek, a második félidőt pedig lehozták 1–1-re a felek.

A Rennes a bajnoki tabella élére ugrott, miután 4–2-re győzött a Nimes otthonában: Guirassy két gólja közé Cubas találata még befért az első félidőben. A fordulás után tíz perccel ugyan egyenlítettek a hazaiak Ferhat révén, ám a vendégek Aguerd góljával előnybe kerültek, majd a ráadás hetedik percében Bourigeaud találatával biztosították a győzelmüket, s ezzel a bajnoki tabella élére ugrottak.

Alig öt perc telt el a Monaco–Nantes mérkőzésből, amikor Sofiane Diop lövésével előnybe került a Monaco, igaz, a vendégek a 19. percben a kapuba találtak, de Randal Kolo találatát les miatt visszavonta a videobíró segítségével a játékvezető. Az egyenlítés a szünet utánig váratott magára, Ludovic Blas akrobatikus mozdulattal vette be a monacói kaput. Mindössze négy percig mutatott egyenlő állást az eredményjelző, mert Willem Geubbels a három perccel korábban beálló Henry Onyekaru kiugratása után nem hibázta el a ziccert.

(Bahoken 55.)
Dijon–Brest 0–2 (Perraud 42., Cardona 90+5.)
Lorient–Lens 2–3 (Grbic 14., Wissa 90+2. – 11-esből, ill. G. Kakuta 31. – 11-esből, Medina 34., Ganago 63.)
Nimes–Rennes 2–4 (Cubas 36., Ferhat 55., ill. Guirassy 12., 39., Aguerd 72., Bourigeaud 90+7.)
Monaco–Nantes 2–1(S. Diop 5., Geubbels 65., ill. Blas 61.)