K. T. I. 2020.08.29 23:00 Frissítve: 2020.08.29 23:08

Ligue 1: a Real-kiszemelt szépségdíjas góljával nyert a Rennes

Két kiállítást és három gólt – köztük Eduardo Camavingáét – hozott a Rennes és a Montpellier összecsapása a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) második fordulójában. A találkozót a hazai csapat nyerte meg 2–1-re.

Eduardo Camavinga gólja kellett a Rennes sikeréhez (Fotó: AFP)

A Rennes döntetlennel, a Montpellier vereséggel nyitotta a 2020–2021-es idényt, így az volt a kérdés, összejön-e valamelyikük számára az első győzelem. A siker felé már az első félidőben öles lépteket tett a Rennes, amely Damien Le Tallec öngóljával előnybe, majd Florent Mollet kiállítása után emberelőnybe is került (1–0).

A fordulást követően is uralták a mérkőzést a hazaiak, s bár a 73. percben a játékvezető kiállította közülük Martín Terrier-t, a Real Madriddal is összeboronált, 17 éves Eduardo Camavinga találatával kétgólosra tudták növelni az előnyt. Az ifjú középpályás mágnestáblára illő akció végén, négy védő által körülvéve tudta kilőni higgadtan a bal alsót. A végjátékban Gaetan Laborde szépített, de ez már nem okozott komolyabb aggodalmat a Rennes számára (2–1).

CAMAVINGA GÓLJA

Az esti összecsapáson a Nice Kasper Dolberg duplájával győzött Strasbourgban, így a második mérkőzését is megnyerte az új bajnokságban.

FRANCIA LIGUE 1
2. FORDULÓ
Rennes–Montpellier 2–1
(Le Tallec 22. – öngól, Camavinga 77., ill. Laborde 91.)
Strasbourg–Nice 0–2
(Dolberg 37., 59. – az elsőt 11-esből)

2021.07.25 19:56:34

Minden más foci KRASZNAI BENCE

Kleinheisler László csapata izgalmas mérkőzésen 2–1-re nyert a Poljud Stadionban.

2021.07.25 18:26:06

Minden más foci T. J.

Hamar hátrányba került a TSC, de őrült első húsz perc után átvette a vezetést, amit meg is tartott.

2021.07.25 16:13:55

Minden más foci CSELŐTEI MÁRK

A félidőben már 3–0-ra vezettek a nagymihályiak, akik 4–1-re nyertek.

2021.07.20 22:51:40

Minden más foci N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. A fizika törvényeit lehetetlen fölülírni ugyanis. Ergo: a valóban jól elvégzett 11-est képtelenség védeni. A rosszul rúgottból lehet gól, lesz is számos alkalommal, ha a kapus rossz irányt fog, szinte mindig.