PL, Serie A: még hogy nem százasok? Sőt!

Vágólapra másolva!
2012.09.05. 12:58
null
Essien az utolsó pillanatban a Real Madridhoz került (Fotó: realmadrid.com)
Címkék
Nos, véget ért, aminek véget kellett érnie – nem, nem politikai diktatúrák szakadtak meg, közkívánatra, nem agyzsibbasztó sorozatoknak vetettek véget a magyar televíziók, nem az emberiség szenvedéseinek inthettünk búcsút, még csak nem is a szünidő végét puffogtatjuk el 574. alkalommal is, hanem a nemzetközi átigazolási időszaknak fellegzett be kontinensünkön. Természetesen akadnak mindig későn jövők, akiknek papírjai az utolsó pillanatban estek be az illetékes szövetségekbe, ők még beleférnek az augusztusi intervallumba és táblázatunkba.

ANGLIA, PREMIERSHIP

Aki csak egy kicsit is ismeri a „szigetlakókat", előre dörzsölhette a tenyerét, hiszen az angol labdarúgó-egyesületek mindig híresek voltak arról, hogy imádnak last minute vásárolni. A hosszas, hónapos tárgyalások hallatán erősen elmerengett az ember, amikor a Chelsea Michael Essienje este hat óra tájában megsértődött azon, hogy nem nevezték az európai Szuperkupa-meccsen pályára lépő keretbe, erre ripsz-ropsz, éjfélre már a Real Madrid játékosa; ahonnan – hogy, hogy nem – az ő posztján játszó Lassana Diarra íziben Mahacskalába távozott. Raul Meireles pár nap múlva szintén elhagyta Londont, ő hétfőn lett jogilag is a Fenerbahce játékosa, tízmillió euróért.

A legnagyobb jövés-menést a Tottenham háza táján regisztrálhattuk, hiszen olyan futballisták rúgták le magukról a sarkantyút, mint Rafael van der Vaart, Giovani dos Santos és David Button, de érkezett a Clint Dempsey, Hugo Lloris, Moussa Dembélé trió, összesen 36.5 millió euróért, azaz ügyesen forgatták a vezetők Luka Modric árát. Különösen Dempsey megszerzését úszták meg olcsón, hiszen érte a Liverpoollal kellett megküzdeniük; ám Lloris árából is sokat engedett a Lyon, a tízmillió euró kifejezetten vesztegetés-gyanús, mármint úgy értve, hogy csak elvesztegetette őt az OL.

A Manchester Cityre már szavakat sem keresünk, mert önöktől várja a szerző a választ: vajha mi szüksége van a Manszúr sejk, Roberto Mancini párosnak a 20.2 millióért vett spanyol középső védekező középpályásra, Javi Garcíára, amikor már Jack Rodwell megszerzése is fölöslegesnek tituláltatott; mit tud az a 19 éves szerb bekk, Matija Nasztaszics, ha 15.2 milliót és a tavaly 12 millióért (de minek?) vett Sztefan Szavics játékjogát dobják oda érte; és hol fog elhelyezkedni a csapat szerkezetében a 7.8 millióért vett szélső, Scott Sinclair?

A brazil jobbhátvéd, Maicon megkaparintását még csak-csak megérti az ember, Mancini régi rajongója a brazilnak, és a posztján csupán Micah Richards és Pablo Zabaleta volt bevethető. Örömmel üdvözölhettük (sajnos csak virtuálisan) régi ismerősünket, Richard Wrightot, aki már 34 éves, de ha emlékeznek rá a középkorú olvasók, 2001-ben üstökösként érkezett az Ipswichtől az Arsenalhoz, kilencmillió mai euróért.

A kisebb csapatok is beleadtak apait-anyait és némi B-hitelt (persze volt, aki olcsón megúszta, a West Ham kölcsönvette Joszi Benajunt és Andy Carrollt, fillérekért): a már eddig sem nyúlbogyóval dobingáló Swansea hétmillióért vett spanyol válogatott középpályást Pablo Hernández személyében, a Stoke több mint tízmillióért erősítette meg a középső csapatrészét (Steven N'Zonzival és Charlie Adammel), no meg érkezett előre az aranylabdás Michael Owen; de mi ez a Southamptonhoz képest, ahol megdöntötték a klubrekordot a 15.2 milliós karmesterrel, Gastón Ramírezzel, és ennek oldalvizén 2.5 millióért jött egy japán védő (Josida Maja), négyért pedig egy zambiai ék (Emmanuel Mayuka).

A Queens Park már eddig is egykori klasszisokkal bővítette a munkavállalói körét, de a brazil kapus, Júlio César és a kőkemény Stéphane Mbia, Esteban Granero duó megszerzése immáron egészen parádéssá teszi a „kis" londoniak keretét.

A Liverpool-hívek keserű szájízzel fogják böngészgetni táblázatunkat, részvét, míg a fulhamesek ujjonghatnának az Ashkan Dejagah, Dimitar Berbatov, Kieran Richardson trió nyomott áron való megszerzésének, ha nem rabolta volna le őket a Tottenham.

Az Aston Villa véget vetett a kuporgatásnak, bár ránézésre őrült összegeket költött Christian Bentekére, Joe Bennettre és Ashley Westwoodra.

AZ ANGOL ÁTIGAZOLÁSOK ÖSSZEFOGLALÓ TÁBLÁZATÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

OLASZORSZÁG, SERIE A

Őrült hetet zártak az olasz élvonal csapatai, bőségesen igazoltak, cseréltek és kölcsönöztek – a számlaforgalom azonban elenyésző maradt, nemcsak az angolokhoz, hanem korábbi önmagukhoz képest is. Kiemelkedett a Milan, amely 3.5 millió eurót adott a Manchester Citynek a holland nyúzóért, Nigel de Jongért, aki a Romától kölcsönkapott Bojan Krkic mögött-helyett végzi el majd a piszkos munkát. A Juventus csak vett a nyáron egy támadót, bár a szurkolók kissé meghökkentek, amikor megtudták, hogy Robin van Persie és Fernando Llorente helyett az Arsenaltól kölcsönkapott Nicklas Bendtner lesz az új „gólszóró". Közel egy csapatra való játékos távozott mindeközben a „zebráktól", és elhelyezkedett Alessandro Del Piero is.

A Napoli megtartotta Édinson Cavanit, megemelt fizetéssel, sőt maradt még egy kis pénz a brazil válogatott középső védő, a 21 éves Bruno Uvini, valamint a már az olasz nemzeti tizenegyben is pályára lépő jobb oldali mindenes, Giandomenico Mesto megvásárlására.

A két legőrültebb klub, nem meglepő módon, a Genoa és a Fiorentina volt. Előbbi olyan ismert, válogatott játékosokat engedett el, mint Valter Birsa, a világbajnok Alberto Gilardino, Mesto vagy Nenad Tomovics; igaz, Marco Borriello, Damiano Ferronetti, Massimo Bonanni és legfőképpen Juan Vargas megszerzése nagy fogás.

Vargast a Fiorentina engedte el, kölcsönbe, megszerzési opcióval, a sokoldalú szerb védő, Nenad Tomovics megszerzésének mellékzöngéjeként – utóbbi természetesen közös tulajdonba került. A „lilák" is szereztek egy világbajnokot, mégpedig a veterán Luca Toni, az egykori nagy kedvenc személyében. A szintén nem tinédzserkorú szűrő, a Vin Diesel-hasonmás Giulio Migliaccio egymillió euróért érkezett kölcsönbe, a Genoától, és a baljára hasonló módon az argentin-spanyol Cristian Llama jött, a Cataniától.

AZ OLASZ ÁTIGAZOLÁSOK ÖSSZEFOGLALÓ TÁBLÁZATÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik