ANGLIA, PREMIERSHIP
Wenger dekódolta Van Persie távozását | |
Aki csak egy kicsit is ismeri a „szigetlakókat", előre dörzsölhette a tenyerét, hiszen az angol labdarúgó-egyesületek mindig híresek voltak arról, hogy imádnak last minute vásárolni. A hosszas, hónapos tárgyalások hallatán erősen elmerengett az ember, amikor a Chelsea Michael Essienje este hat óra tájában megsértődött azon, hogy nem nevezték az európai Szuperkupa-meccsen pályára lépő keretbe, erre ripsz-ropsz, éjfélre már a Real Madrid játékosa; ahonnan – hogy, hogy nem – az ő posztján játszó Lassana Diarra íziben Mahacskalába távozott. Raul Meireles pár nap múlva szintén elhagyta Londont, ő hétfőn lett jogilag is a Fenerbahce játékosa, tízmillió euróért.
A legnagyobb jövés-menést a Tottenham háza táján regisztrálhattuk, hiszen olyan futballisták rúgták le magukról a sarkantyút, mint Rafael van der Vaart, Giovani dos Santos és David Button, de érkezett a Clint Dempsey, Hugo Lloris, Moussa Dembélé trió, összesen 36.5 millió euróért, azaz ügyesen forgatták a vezetők Luka Modric árát. Különösen Dempsey megszerzését úszták meg olcsón, hiszen érte a Liverpoollal kellett megküzdeniük; ám Lloris árából is sokat engedett a Lyon, a tízmillió euró kifejezetten vesztegetés-gyanús, mármint úgy értve, hogy csak elvesztegetette őt az OL.
A Manchester Cityre már szavakat sem keresünk, mert önöktől várja a szerző a választ: vajha mi szüksége van a Manszúr sejk, Roberto Mancini párosnak a 20.2 millióért vett spanyol középső védekező középpályásra, Javi Garcíára, amikor már Jack Rodwell megszerzése is fölöslegesnek tituláltatott; mit tud az a 19 éves szerb bekk, Matija Nasztaszics, ha 15.2 milliót és a tavaly 12 millióért (de minek?) vett Sztefan Szavics játékjogát dobják oda érte; és hol fog elhelyezkedni a csapat szerkezetében a 7.8 millióért vett szélső, Scott Sinclair?
A brazil jobbhátvéd, Maicon megkaparintását még csak-csak megérti az ember, Mancini régi rajongója a brazilnak, és a posztján csupán Micah Richards és Pablo Zabaleta volt bevethető. Örömmel üdvözölhettük (sajnos csak virtuálisan) régi ismerősünket, Richard Wrightot, aki már 34 éves, de ha emlékeznek rá a középkorú olvasók, 2001-ben üstökösként érkezett az Ipswichtől az Arsenalhoz, kilencmillió mai euróért.
A kisebb csapatok is beleadtak apait-anyait és némi B-hitelt (persze volt, aki olcsón megúszta, a West Ham kölcsönvette Joszi Benajunt és Andy Carrollt, fillérekért): a már eddig sem nyúlbogyóval dobingáló Swansea hétmillióért vett spanyol válogatott középpályást Pablo Hernández személyében, a Stoke több mint tízmillióért erősítette meg a középső csapatrészét (Steven N'Zonzival és Charlie Adammel), no meg érkezett előre az aranylabdás Michael Owen; de mi ez a Southamptonhoz képest, ahol megdöntötték a klubrekordot a 15.2 milliós karmesterrel, Gastón Ramírezzel, és ennek oldalvizén 2.5 millióért jött egy japán védő (Josida Maja), négyért pedig egy zambiai ék (Emmanuel Mayuka).
A Queens Park már eddig is egykori klasszisokkal bővítette a munkavállalói körét, de a brazil kapus, Júlio César és a kőkemény Stéphane Mbia, Esteban Granero duó megszerzése immáron egészen parádéssá teszi a „kis" londoniak keretét.
A Liverpool-hívek keserű szájízzel fogják böngészgetni táblázatunkat, részvét, míg a fulhamesek ujjonghatnának az Ashkan Dejagah, Dimitar Berbatov, Kieran Richardson trió nyomott áron való megszerzésének, ha nem rabolta volna le őket a Tottenham.
Az Aston Villa véget vetett a kuporgatásnak, bár ránézésre őrült összegeket költött Christian Bentekére, Joe Bennettre és Ashley Westwoodra.
AZ ANGOL ÁTIGAZOLÁSOK ÖSSZEFOGLALÓ TÁBLÁZATÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!
OLASZORSZÁG, SERIE A
Őrült hetet zártak az olasz élvonal csapatai, bőségesen igazoltak, cseréltek és kölcsönöztek – a számlaforgalom azonban elenyésző maradt, nemcsak az angolokhoz, hanem korábbi önmagukhoz képest is. Kiemelkedett a Milan, amely 3.5 millió eurót adott a Manchester Citynek a holland nyúzóért, Nigel de Jongért, aki a Romától kölcsönkapott Bojan Krkic mögött-helyett végzi el majd a piszkos munkát. A Juventus csak vett a nyáron egy támadót, bár a szurkolók kissé meghökkentek, amikor megtudták, hogy Robin van Persie és Fernando Llorente helyett az Arsenaltól kölcsönkapott Nicklas Bendtner lesz az új „gólszóró". Közel egy csapatra való játékos távozott mindeközben a „zebráktól", és elhelyezkedett Alessandro Del Piero is.
A Napoli megtartotta Édinson Cavanit, megemelt fizetéssel, sőt maradt még egy kis pénz a brazil válogatott középső védő, a 21 éves Bruno Uvini, valamint a már az olasz nemzeti tizenegyben is pályára lépő jobb oldali mindenes, Giandomenico Mesto megvásárlására.
A két legőrültebb klub, nem meglepő módon, a Genoa és a Fiorentina volt. Előbbi olyan ismert, válogatott játékosokat engedett el, mint Valter Birsa, a világbajnok Alberto Gilardino, Mesto vagy Nenad Tomovics; igaz, Marco Borriello, Damiano Ferronetti, Massimo Bonanni és legfőképpen Juan Vargas megszerzése nagy fogás.
Vargast a Fiorentina engedte el, kölcsönbe, megszerzési opcióval, a sokoldalú szerb védő, Nenad Tomovics megszerzésének mellékzöngéjeként – utóbbi természetesen közös tulajdonba került. A „lilák" is szereztek egy világbajnokot, mégpedig a veterán Luca Toni, az egykori nagy kedvenc személyében. A szintén nem tinédzserkorú szűrő, a Vin Diesel-hasonmás Giulio Migliaccio egymillió euróért érkezett kölcsönbe, a Genoától, és a baljára hasonló módon az argentin-spanyol Cristian Llama jött, a Cataniától.
AZ OLASZ ÁTIGAZOLÁSOK ÖSSZEFOGLALÓ TÁBLÁZATÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!