Labdarúgás: Szélesi és Lőw is pályára lép az emléktornán

MTI MTIMTI MTI
2008.12.17. 17:27
Címkék
Mint tegnap beszámoltunk róla, „Összefogás napja” elnevezéssel négycsapatos kispályás labdarúgótornát rendeznek január 11-én a Papp László Budapest Sportarénában négy fiatalon, tragikus körülmények között elhunyt futballista, Zavadszky Gábor, Bánka Kristóf, Fehér Miklós és Dárdai Balázs emlékére.
A jótékonysági rendezvényt a Zavadszky Gábor Alapítvány a Futballárvákért és Bánka Kristóf Alapítvány közösen szervezi, és a körmérkőzéses, műfüves tornán a Ferencváros, az Újpest, a Győri ETO és az MTK Budapest csapatai vesznek részt – jelentette be a szerdai sajtótájékoztatón Hrutka János főszervező.A torna csúcspontjának a záró találkozó, a Ferencváros–Újpest rangadó ígérkezik. Az összecsapást nagy várakozás előzi meg, hiszen a két csapat két éve nem találkozott egymással tétmérkőzésen. A szervezők azonban nemcsak a futballra, hanem a biztonságra is igyekeznek odafigyelni: Hrutka ígéretet tett arra, hogy az arénában megfelelően el fogják különíteni a csapatok drukkereit.„Azt szeretnénk, ha ez a torna a megemlékezést szolgálná, nem pedig a szurkolótáborok rivalizálását” – tette hozzá a korábbi ferencvárosi védő.Az esemény keretében egy Zava Team–Bánka Barátai gálamérkőzésre is sor kerül, amely a kilencvenes évek Ferencváros–Újpest rangadóinak hangulatát igyekszik felidézni, többek között olyan játékosokkal, mint Hajdu Attila és Lisztes Krisztián, míg a másik oldalon Szélesi Zoltán és Lőw Zsolt. Pályára lép még a Színészválogatott és a Magyar Speciális Olimpia Szövetség két csapata is.A jótékonysági eseményre 2900 forint a belépő, a bevételt fele-fele arányban a két alapítvány számlájára utalják, s az összegből hátrányos helyzetű, tehetséges újpesti fiatalokat támogatnak, illetve a ferencvárosi futballisták árváit szeretnék megsegíteni. A szervezők négy-ötezer nézőre számítanak.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os helyszínéről

Egyéb egyéni
1 perce

Beszálltak a nyilvános jógába a norvég drukkerek New Yorkban

Foci vb 2026
9 perce

Lionel Scaloni csak egy helyen változtatott az argentin kezdőn, az osztrákoknál több csere is volt

Foci vb 2026
11 perce

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
20 perce

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
26 perce

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
34 perce

Így közvetítették az előző játéknap góljait a gólszerző országok kommentátorai

Foci vb 2026
52 perce

Vágódeszkát és faasztalokat is készít – Toon Raemaekers-interjú

Képes Sport
1 órája
Ezek is érdekelhetik