Pászkány: „A sport számomra nem üzlet, hanem érzelmi ügy”

2008.09.26. 10:20
Címkék
Pászkány Árpád, a Bajnokok Ligájában vitézkedő CFR magyar tulajdonosa elmondta, rajong a labdarúgásért, és számára nem üzlet, hanem hobbi a kolozsvári klub irányítása. Az üzletember szerint együttese tipikusan erdélyi csapat, amely a „határok nélküli Európa jelképe lehet”.
Pászkány Árpád hét év alatt bajnokcsapatot faragott Kolozsváron
Pászkány Árpád hét év alatt bajnokcsapatot faragott Kolozsváron
Pászkány Árpád hét év alatt bajnokcsapatot faragott Kolozsváron
Pászkány Árpád hét év alatt bajnokcsapatot faragott Kolozsváron

– Mondja, mi a titka? Elég, ha az embernek sok pénze van, ha a BL-be akar jutni?
– A pénz kétségtelenül szükséges a sikerhez, de önmagában kevés. Kell még sok minden. Jó menedzselés például…

– Személyesen irányítja a klub működését?
– Minden játékos szerződtetéséről személyesen döntök. Nagyon szeretem a futballt, szívesen áldozom akár az éjszakáimat is arra, hogy a csapat ügyeivel foglalkozzam.

– A CFR magyar csapat, amint ezt előszeretettel hangoztatják a bukaresti riválisok, vagy román?
– A CFR tipikusan erdélyi csapat, amely immár a határok nélküli Európa jelképe is lehet. Szurkolóink, sőt egész szurkolói csoportjaink vannak például Magyarországon, sokaknak vannak ott is erdélyi gyökereik, vagy a Felvidéken például, de a sok portugál játékosunk miatt mondjuk dél-európai drukkereink is akadnak. Ha valahol Erdélyben ellenfélként lépünk fel, a helyi szurkolók a hazaiakat buzdítják ellenünk, de a meccs végén megtapsolnak bennünket, sok sikert kívánnak, és a többi mérkőzésen nekünk drukkolnak a bukaresti klubok ellen.

– Nem gondolt még arra, hogy mindazt, amit véghezvitt, magyar csapattal is megtehette volna? Vízer László Máriusz is vásárolt itt csapatot, a Sopront, igaz, hamar elment a kedve… Ön megvehette volna mondjuk a Ferencvárost, s akkor nem brit tulajdonosa lenne.
– Szoktak tőlem ilyeneket kérdezni, de a válasz egyszerű. Először is nem véletlenül Kolozsváron fektettem be a labdarúgásba, hiszen magam is itt voltam igazolt játékos, szerepeltem a kolozsvári „U” és a CFR csapatában is. Felajánlották nekem svájci meg spanyol együttesek részvényeit is, ott még profitot is termelt volna számomra a futball, de nemet mondtam, mert, hangsúlyozom, a sport számomra nem üzlet, hanem érzelmi ügy.

A TELJES INTERJÚT A NEMZETI SPORT PÉNTEKI SZÁMÁBAN OLVASHATJÁK.
Legfrissebb hírek

Eggyel mennek a belgák Seattle-ben – félidő

Foci vb 2026
40 perce

Videók: De Ketelaere duplázott, Tillman megpattanó szabadrúgásból talált be

Foci vb 2026
45 perce

Ronaldo reagált Roberto Martínez felmondására: „Imádtam vele dolgozni, ő egy nagyszerű ember, kiváló edző”

Foci vb 2026
50 perce

A Balogun-dráma után még pikánsabb: elkezdődött az amerikai–belga

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026, nyolcaddöntő: USA–Belgium 1–3

Foci vb 2026
1 órája

Serie A-s csapattal játszik felkészülési meccset az NB III-as Haladás

Labdarúgó NB II
1 órája

Cristiano Ronaldo: Tiszta lelkiismerettel távozom, megtettem, amit csak tudtam

Foci vb 2026
1 órája

A Kisvárda Dubaiba adta el a középpályását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik