Ronaldinho pazar szabadrúgásgólja döntőnek bizonyult Chicagóban

2007.09.10. 09:57
Döntő érdemeket szerzett a brazil válogatott Egyesült Államok elleni győzelmében Ronaldinho, miután Chicagóban ő szerezte a dél-amerikai együttes harmadik gólját a 4-2-es győzelemmel zárult barátságos mérkőzésen. Az aranylabdás játékos szabadrúgásból volt eredményes.
Benny Feilhaber (jobbra) és Josh Wolf próbálja elvenni a labdát Ronaldinhótól, a kép tanúságsa szerint nem sok sikerrel
Reuters
Reuters

Az Arany-kupa és a Copa America győztesének bemutató mérkőzésén Ronaldinho két perccel azt követően csavarta a labdát az amerikaiak kapujába, hogy Clint Dempsey egyenlített (2-2), így gyorsan lehűtötte a kedélyeket a chicagói Soldier Fielden.

A 43 543 néző már éppen kezdett reménykedni, hogy a kedvencek jó eredményt érhetnek el az ötszörös világbajnok ellen, ám a Barcelona klasszisa gyorsan keresztülhúzta a számításaikat.

A végeredményt aztán az utolsó percben a csereként beállt Elano állította be büntetőből.

A vezetést még az amerikaiak szerezték meg Carlos Bocanegra révén a 20. percben: Landon Donovan szöglete a társ melléről egyszerűen bepattant a kapuba (1-1).

A 32. percben egyenlítettek a brazilok, ekkor Kaká lövését Tim Howard még védte, de Oguchi Onyewuról szerencsétlenségére a hálóba pattant (1-1).

A második játékrész 7. percében Ronaldinho szögleténél Lucio a rövidsaroknál érkezett remekül, és közelről a hálóba fejelt. Menteni igyekvő Howard egyik ujja ekkor kificamodott, de a kapus néhány perc ápolás után folytatta (1-2).

Az Everton kapusa remekelt, Afonso és Kaka próbálkozásánál is bravúrral akadályozta meg, hogy a brazilok két góllal ellépjenek.

Ezt követte Dempsey találata a 73. percben, majd hamarosan jött Ronaldinho, aki a sorfalban rést vett észre, és azon át a hálóba vágta a labdát.

„Nehéz dolgunk volt az alacsony hőmérséklet miatt, na meg azért, mert egy csomó játékosom még nem lendült formába” – értékelte a látottakat Carlos Dunga brazil szövetségi kapitány.

„Az Egyesült Államok válogatottja nagyon taktikus és fegyelmezett csapat, még akkor is, amikor hátrányban játszik.”

A brazilok szerdán fejezik be észak-amerikai túrájukat, ekkor a mexikói válogatottal találkoznak Bostonban.

LABDARÚGÁS, BARÁTSÁGOS VÁLOGATOTT-MÉRKŐZÉS

EGYESÜLT ÁLLAMOK–BRAZÍLIA 2-4 (1-1)
Gólszerzők: Bocanegra (20.), Dempsey (73.), ill. Onyewu (32. – öngól), Lucio (52.), Ronaldiho (75.), Elano (90. – 11-esből)