Franciaország: Platini-stadion lesz a Nancy otthona?

2007.01.30. 15:47
Címkék
Könnyen elképzelhető, hogy a francia élvonalban szereplő Nancy stadionját a múlt pénteken az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnökévé választott Michel Platiniről (képünkön) fogják elnevezni. Az ötletet Jacques Rousselot klubelnök vetette fel, a létesítmény jelenleg Marcel Picot nevét viseli.

Platini 1972-ben a Nancy színeiben mutatkozott be a francia elsőosztályban, majd hét éven át erősítette a lotharingiai gárdát. Az egyesület színeiben az 1976-77-es szezonban volt a legeredményesebb; 38 mérkőzésen lépett pályára és 25-ször volt eredményes.

Platini 1979 nyarán a Saint-Etinenne gárdájához szerződött, majd az 1982-83-as szezont már Torinóban, a Juventusnál kezdte.

A zebrákkal 1984-ben bajnoki címet és Kupagyőztesek Európa Kupáját (KEK) nyert, egy évvel később pedig ő szerezte az egyetlen gólt a Bajnokcsapatok Európa Kupája döntőjében(BEK) a Liverpool ellen.

1983 és 1985 között a futball történetében egyedülálló módon egymást követő három évben elnyerte az Aranylabdát.
Legfrissebb hírek

Pogacar és Reusser ünnepelhetett Villars-sur-Ollonban

Kerékpár
5 perce

Oyarzabal három perc alatt duplázott Atlantában – videó

Foci vb 2026
14 perce

Yamal visszatért, és máris betalált a szaúdiak ellen – videó

Foci vb 2026
25 perce

Oyarzabal duplázott, már hárommal vezetnek a spanyolok

Foci vb 2026
28 perce

Raphinha több meccset is kihagyhat a világbajnokságon

Foci vb 2026
42 perce

Yamal betalált, a spanyolok megszerezték a vezetést a szaúdiak ellen

Foci vb 2026
43 perce

Főhet Ancelotti feje, Raphinha meccseket hagyhat ki

Foci vb 2026
49 perce

Elkezdődött a Spanyolország–Szaúd-Arábia mérkőzés

Foci vb 2026
56 perce
Ezek is érdekelhetik