A kommüniké arra is rámutat, hogy a nemzetközi szövetség (FIFA) ugyanakkor ezen a héten úgy határozott, hogy Gibraltár "nem felel meg a jogszabályi feltételeknek, hogy a FIFA tagja legyen".
A pénteki testületi döntés azt jelenti, hogy az UEFA januári kongresszusán meg kell tárgyalniuk a küldötteknek Gilraltár tagfelvételi kérelmét.
Spanyolország érthető módon ellenzi a pozitív elbírálást, mert állítja, hogy a britek által ellenőrzött terület fölött neki van fennhatósága.
Lars-Christer Olsson, az UEFA főigazgatója sajtótájékoztatón kijelentette: az elnökség nem favorizálta Gibraltár teljes jogú tagságát, de a kezeik a CAS döntése miatt meg vannak kötve.
"Elméletileg nem mondhattunk nemet – mondta Olsson. – Miután a szabályrendszerünk sportügyekben elfogadja a Sportdöntőbíróságot mint legfelsőbb bírói fórumot, elég furcsa lett volna, ha nem követjük a testület döntését."
"Ugyanakkor ez a kérdés ennél sokkal távolabbra mutat, hiszen mindenféle politikai ügy beszivároghat a futballba, így a baszk és a katalán nemzetiségi kérdés vagy a német tartományok saját statútumai."
"Politikailag korrekt megfogalmazásban ez egy érzékeny téma, az UEFA éppen ezért akarta követni a FIFA direktíváit. Eszerint csak a teljes mértékig önállónak elismert országok szövetségeit engednénk a tagjaink közé."