A FIFA felfüggesztette Irán tagságát

2006.11.23. 17:26
Címkék
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) csütörtökön felfüggesztette Irán tagságát, mert az ázsiai országban a november 15-i határidő lejárta után sem hajtották végre a szükséges változtatásokat.
A FIFA többször figyelmeztette az iráni szövetséget (IRIFF), hogy működése ellenkezik a nemzetközi előírásokkal. Az IRIFF-nek nincs a FIFA irányvonalainak megfelelő alapszabálya, valamint elnöke, mert Mohammed Dadgant a politikai vezetés leváltotta és a nemzetközi futballszervezet többszöri felszólítására sem helyezte vissza pozíciójába.A felfüggesztő határozat addig marad érvényben, amíg Dadgan nem kerül vissza az iráni szövetség élére vagy szabályosan nem választanak új elnököt, és az IRIFF nem hívja össze közgyűlését, melyen a FIFA képviselőjének jelenlétében elkészítik az új alapszabályt.A felfüggesztő határozat azt jelenti, hogy annak visszavonásáig Irán nem játszhat nemzetközi mérkőzéseket, a klubok nem léphetnek pályára az ázsiai kupasorozatokban és iráni futballvezetők semmilyen nemzetközi feladatot nem láthatnak el, s a FIFA különböző bizottságaiban sem dolgozhatnak.
Legfrissebb hírek

Az angol másodosztályban folytathatja a 21 éves magyar középpályás – sajtóhír

Légiósok
14 perce

„Volt egy nagyon magas támadójuk" – Jordánia szövetségi kapitánya is kiemelte Benbualit

Foci vb 2026
19 perce

Látni és hallani kell az argentin kommentátort Messi első gólja után...

Foci vb 2026
22 perce

A szegényeknek ez nem vigasz, de Mexikóváros egyre gazdagabb

Foci vb 2026
27 perce

Jordánia királya a lelátón, a herceg az öltözőben – fotó, videó

Foci vb 2026
28 perce

Az ETO FC üzent a vb NB I-es gólszerzőjének

Foci vb 2026
44 perce

„Volt egy nagyon magas támadójuk…” – a jordániai kapitány Benbualiról

Foci vb 2026
46 perce

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?

Egyéb egyéni
48 perce
Ezek is érdekelhetik