Bosznia: 13 válogatott bojkottja

2006.10.31. 16:24
Címkék
Tizenhárom bosnyák válogatott labdarúgó nem kíván addig nemzetközi mérkőzést játszani, amíg a helyi szövetség teljes vezetősége le nem mond. A bojkottálók mindegyike külföldön játszik, nyílt levelüket kedden hozták nyilvánosságra a Dnevni Avaz című újságban.
"Amíg ezek a személyek pozícióban vannak, nem fogadjuk el a válogatott mérkőzésekre szóló meghívásokat. Reméljük, cselekedetünk az első lépés abba az irányba, hogy kigyógyítsuk labdarúgásunkat a rákos betegségből, egyben pedig kezdet a nemzeti csapat megújulása terén" - fogalmaztak a játékosok.A nagy nemzetközi tornára még soha ki nem jutott gárda a 2008-as Eb-selejtezősorozatában előbb 5-2-re nyert Máltán, aztán otthon 3-1-re kikapott a magyar csapattól, majd 2-2-es döntetlent játszott Moldovával, legutóbb pedig 4-0-s vereséget szenvedett Görögországtól.A hazai bajnokság korrupciótól és bundagyanúktól hangos, ráadásul etnikai konfliktusok is nehezítik a helyzetet.A válogatott játékosok azt szeretnék, ha az elnökség kollektívan - valamennyi muszlim, szerb és horvát tag egyformán - távozna.
Legfrissebb hírek

Három lövés, 1 kaput találó, 0.11-es xG, 0 gól a panamai–horvát első félidejében

Foci vb 2026
35 perce

Jude Bellingham: Nem érdemeltem meg a meccs embere címet

Foci vb 2026
1 órája

Harry Kane: Elég régóta élem a csatárok életét ahhoz, hogy tudjam, nem lőhetek mindig gólt

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Panama–Horvátország mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Panama–Horvátország 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Bellingham a legifjabb angol ötvenszeres válogatott lett

Foci vb 2026
1 órája

Szerdai sportműsor: kezdődik a vb csoportkörének utolsó fordulója

Minden más foci
2 órája

Három változás a horvátoknál az angolok elleni meccshez képest – íme, a kezdőcsapatok

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik