Hullámzó játékuk ellenére győztek a kaposváriak

RODICS DÁNIELRODICS DÁNIEL
2006.09.29. 23:52
Győzelemmel tért vissza Kántor Sándor Kaposvárra! A Kométa-Kaposvár a Közép-európai Liga 3. fordulójában 3:2-re nyert a szlovák Humenné ellen, s a mezőny legeredményesebb játékosa, 22 ponttal, Kántor Sándor lett.
Kántor Sándor (szemben) hathatós segítsége kellett a gyôzelemhez

Jó helyen van-e a szponzor plüssvakondja? A helyükön vannak-e a hangosításhoz és a tévéközvetítéshez szükséges csatlakozók? Működik-e rendesen a kivetítő? Ilyen és ehhez hasonló, aprónak látszó gondokkal van elfoglalva a bemelegítés előtt Kántor Sándor, a házigazda Kométa-Kaposvár 35 éves világklasszis ütője, akinek klubszínekben 12 év után ez a meccs jelenti a visszatérést hazai parketten. A kiváló játékos a pályán kívül is szeretné segíteni nevelőegyesületét, éppen ezért senki nem csodálkozik, hogy az öszszes, meccsel kapcsolatos fontos dolgon rajta tartja a szemét.

Egy gyors ölelés és két baráti puszi a korábbi szövetségi kapitánynak, a televízió szakkommentátoraként ténykedő Nyári Sándornak, és kezdődhet a bemelegítés. Lassan gyülekeznek a nézők, minden úgy zajlik, mint általában, nem tűnik fel Kántor jelenléte sem, pedig a sportág egyik legkiválóbb játékosa készül a visszatérésre. Semmi sztárallűr, semmi feltűnősködés.

A kezdés pillanatában természetesen ő is ott van a pályán. Nyitásfogadásban magabiztos, első pontját 5:3-as hazai vezetésnél éri el, a labda először elemi erővel vágódik az ellenfél térfelére, majd a plafonra. Minden labdamenet után biztatja, lelkesíti társait, tanácsokat oszt. Mindezt halkan, szinte észrevétlenül.
A várakozásokkal ellentétben, az első szett közepén a Chemes Humenné vezet. Hatékonyan támadnak a szlovákok, s a hazaiak eleinte nem találják az ellenszert. Amikor baj van, rendre Kántor kapja a labdát a feladótól, ifj. Laszczik Ivántól. Megoldja a feladatot, csodára azonban ő sem képes, meglepően simán nyerik a vendégek az első szettet.

Kántor érzi, a folytatásban többre van szükség! Bombaszerváinak hatástalanítására képtelen a rivális, okos, erős, taktikus ütései demoralizálják a szlovákokat. Egyszeriben más lesz csapat, teljesen más Kántor Sándor van a pályán, igazi örömröplabdának tapsolhat a publikum. Száguld a Kométa, s Kántor minden megmozdulása élményszámba megy. A csapattársak is lendületbe jönnek, Németh Szabolcs, Mózer Zoltán és Kovács Zoltán is brillírozik. A harmadik játszma is sima, a negyedikben viszont érthetetlenül megtorpannak a kaposváriak, akadozik a gépezet, s Kántor szervarontással tesz pontot a periódus végére.
Az ötödik szettben megint remekel a hazai csapat, mindenkinek minden megoldása bejön. A vége – hullámzó játékkal elért – hazai győzelem. Kántor vezetésével!

KOMÉTA-KAPOSVÁR SE - VK CHEMES HUMENNé-M4 (szlovák) 3:2 (–19, 10, 16, –23, 6)
Kaposvár, 200 néző. V: Prodanovic, Vedris (horvátok)
KAPOSVÁR: ifj. Laszczik 1, KÁNTOR 22, Kovács Z. 9, NÉMETH SZ. 19, MÓZER 14, Nagy J. 2. Cs: Molnár D. (liberó), BÁNHEGYI 2, Galesev 4. Edző: Mészáros Péter
HUMENNÉ: MATTA 2, HRINÁK 12, Pollák 9, Jakubov 3, ONDRUSEK 13, Kasper 7. Cs: Vajda (liberó), THOLT 7, Mikula, Sabol. Edző: Stefan Hronec
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:8, 11:15, 16:20, 19:24. 2. játszma: 8:2, 15:6, 20:8, 24:10. 3. játszma: 8:4, 15:7, 20:13, 24:16. 4. játszma: 6:8, 14:15, 15:20, 20:24. 5. játszma: 5:1, 10:3, 14:4

Mestermérleg
Mészáros Péter: – Lagymatagon kezdtünk, aztán görcsösség lett a túlzott akarás vége. A megnyert szettekben meggyőző teljesítményt nyújtottunk.
Stefan Hronec: – Óriási lehetőséget szalasztottunk el, de ezúttal csupán megszorítani tudtuk a helyenként sziporkázó Kaposvárt.