Rettegett Juni a búcsún mereng

2009.05.12. 00:52
Címkék
Nem elég, hogy a legutóbbi hét bajnokságot megnyerő Lyonnak immár a dobogóért is harcolnia kell, még az is elképzelhető, hogy nyáron a csapat elveszíti emblematikus figuráját, a szabadrúgásairól Európa-szerte rettegett Juninho Pernambucanót. A kisebb sérüléséből kedd este a Nantes ellen visszatérni készülő 44-szeres brazil válogatott középpályás szabad kezet kapott, és egyelőre hezitál: menjen vagy maradjon?

A Lyon mezében elért több mint negyven, szabadrúgásból lőtt gólja közül jutott a Barcelona, a Bayern München és a Real Madrid kapujába is. Franciaország vagy Európa bármelyik tájékára is utazott az OL az utóbbi években, az ellenfelek Juninho Pernambucano szabadrúgásaiban látták a legnagyobb veszélyforrást, a szurkolók a legkülönlegesebb „futball-látnivalót”.

A brazil középpályás 2001-ben érkezett a Rhone-parti városba, és mivel akkor kezdődött a Lyon nagyszerű – valószínűleg éppen a közeli hetekben lezáruló – aranyéremgyűjtő sorozata, alakja a siker jelképévé vált. Ugyanakkor nem ez az első bajnoki finis, amelyben felvetődik távozása; végül mindig azért maradt, mert bízott abban, hogy sikerül valami nagyot alakítania a Bajnokok Ligájában.

A negyeddöntőnél tovább sohasem jutott, és most, hogy immár 35. évében jár, ráadásul a nyáron minden bizonnyal jelentős változások lesznek az OL keretében, ismét aktuális a kérdés: menjen vagy maradjon? Élve az arab olajállamokból kapott ajánlatok egyikével, futball-előnyugdíjasként” nagyon sok pénzt kereshetne.

„Habozok – ismerte el a keddi bajnokira készülvén Juni. – Vannak napok, amikor úgy megyek haza, hogy itt az idő, váltanom kell, máskor meg maradni van kedvem. Nem egyértelmű a helyzet. A szerződésem egy évig még ideköt, és az elnök úr, Jean-Michel Aulas azt mondta, bárhogyan döntök, tiszteletben tartja. Még beszélnünk kell róla, és le kell ülnöm az edzői stábbal is. Meglátjuk…”

Ritka, hogy az OL befolyásos és erős akaratú elnöke szabad kezet adjon egyik alkalmazottjának egy ilyen nagy horderejű döntés meghozatalában. Ha azonban valaki rászolgált az efféle bizalomra, az a hét bajnoki címben oroszlánrészt vállaló, manapság kissé bánatos csapatkapitány: „Kilencvenhat óta ez lesz az első szezon, hogy nem nyerek semmit. Korábban a Sport Recife színeiben, majd a Vascóval, a brazil válogatottal és a Lyonnal mindig szereztem legalább egy trófeát. Szombaton, miközben a Francia Kupa döntőjét néztem, fájó szívvel gondoltam vissza a tavalyi évre. Akkor mi ünnepeltünk a Stade de France-ban…”

Hogy most nincs ok az ünneplésre, az elsősorban a hazai pályán megvívott bajnokikon történtek következménye: az OL mindöszsze hatodik a „hazai táblázaton”, a Gerland Stadionban 17 mérkőzéséből nyolcat megnyerve.

„Nem tudom, miért történt így, de most már felesleges számolgatni vagy túldramatizálni a helyzetet. Csupán egy célunk lehet, hogy jobban játsszunk, és megtartsuk a harmadik helyet” – mondta Juninho, akinek helyzetértékelése egybevág a Yahoo francia oldalán nemrégiben indított közvélemény-kutatás friss adataival. Ezek szerint a Bordeaux (53 százalék) és a Marseille (41) mellett a többi csapatnak csupán hat százalék esélye maradt a bajnoki címre; ez még akkor is nagyon kevés, ha teljes egészében a Lyonhoz számítjuk.

Legfrissebb hírek

A szumó visszakerült a világjátékok programjába

Egyéb egyéni
13 perce

Sporttörténelem: Sabastian Sawe két órán belül futotta le a maratonit Londonban – videó

Atlétika
19 perce

Boros Viktória 18. lett plusz 86 kilogrammban a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
27 perce

„A rájátszásért élek” – LeBron James vezérletével tarol a Lakers; söprésre áll a címvédő OKC

Amerikai sportok
37 perce

Curling vegyes páros vb: második meccsét is elvesztette a magyar duó

Téli sportok
1 órája

Óriási futballdráma Angliában: túl korán örültek a pályára rohanó szurkolók

Angol labdarúgás
1 órája

Biztató formák a magyar csapatban a szegedi kajak-kenu világkupa előtt

Kajak-kenu
1 órája

A Szeged első kézilabdás bajnokcsapatát köszöntötték Algyőn

Kézilabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik