Romancev is segít

K. J.K. J.
Vágólapra másolva!
2009.04.25. 23:50
Címkék

Miután a Szpartak Moszk va a Premjer-liga első négy fordulójában mindössze egy győzelmet aratott, múlt szerdán az Orosz Kupa egyfelvonásos negyeddöntőjében pedig megsemmisítő, 3–0-s vereséget szenvedett a városi rivális Dinamótól, a klub vezérkara megköszönte Michael Laudrup munkáját, és stábjával együtt menesztette. Valerij Karpin sportigazgató azonnal elfoglalta Laudrup helyét, a csapat le is győzte a Tyerek Groznijt a bajnokságban, de mivel a beugró szakembernek saját bevallása szerint nincsenek vezetőedzői ambíciói (a szükséges papírokról nem is beszélve), a keresgélés folytatódik.

S itt jön a képbe Oleg Romancev, akinek szakértelmét hasznosítva a Szpartak visszakerülhet az őt megillető helyre, véli Karpin. Noha a sportvezető nem mondta ki, minden bizonnyal a Premjer-liga megnyerésére célzott, mert a patinás klub nyolc éve nem nyert bajnokságot, holott 1992 és 2001 között kilencszer is maga mögé utasította a mezőnyt – Romancev irányításával.

„Korábbi játékosom, Valerij Karpin felhívott, én pedig azonnal igent mondtam a felkérésre. Amolyan tanácsadó leszek, nem vezetőedző. Figyelem az edzéseket, a mérkőzéseket, s igyekszem úgy formálni a csapat játékát, hogy az a régi szép időket idézve szórakoztató és hatékony legyen” – fogalmazott az 55 esztendős tréner, aki 2003-as távozása előtt néhány nappal még megnyerte a Szpartaknak a klub mindeddig utolsó trófeáját, az Orosz Kupát.

Legfrissebb hírek

Los Angeles 2028: csak az utolsó meccseket rendezik a központi helyszínen a futballtornán

Egyéb egyéni
13 perce

Guardiola „haragszik” a Man. Cityre, amiért az nem költ elég pénzt átigazolásokra

Angol labdarúgás
15 perce

Imre Bence: Elvárjuk magunktól, hogy megverjük a szerbeket, ha ők jönnek a vb-selejtezőben

Kézilabda
36 perce

Szalontay az országos csúcsa után az első fordulóban búcsúzott sprintben a pályakerékpáros Eb-n

Kerékpár
1 órája

Aláírások az általános fegyvernyugvásért a milánói-cortinai téli olimpián

Téli sportok
1 órája

Tóth Alex is a Premier League öt legjobb téli igazolása között a The Athleticnél

Angol labdarúgás
1 órája

Geri Ádám elárulta, mi a Kassa célja a tavaszi szezonban

Minden más foci
2 órája

Nem fogott kezet Bondár Annával ukrán ellenfele a kolozsvári WTA-tornán – videó

Tenisz
2 órája
Ezek is érdekelhetik