Új helyszín, új csarnok kerestetik

H. B.H. B.
2009.04.20. 23:15
Címkék

Hétfőn némi ború jött a BL-derűre. Futótűzként terjedt el a híre annak, hogy az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nem engedélyezi a BL-döntő visszavágójának győri megrendezését. Az ügyről Kiss Lajos, az ETO szakosztályelnöke tájékoztatta lapunkat.

„A hír nagyjából igaz – ismerte el az elöljáró. – A döntő első mérkőzését május kilencedikén vagy tizedikén Dániában, a visszavágót pedig egy héttel később, május tizenhatodikán vagy tizenhetedikén kell lejátszani. Az érdekeltek, valamint a televíziós társaságok képviselőinek bevonásával még folynak a tárgyalások a pontos időpontról. A nagyobb gondok a helyszínek miatt akadnak. Az EHF álláspontja szerint az eredeti helyszínek egyike sem alkalmas BL-döntő megrendezésére. Sem a Viborg csarnoka, sem a miénk. Az elképzelések szerint így az első találkozó helyszíne lehet Aarhus, Aalborg, esetleg Koppenhága. A visszavágóra pedig a győri egyetemi csarnokban, esetleg a Veszprém Arénában kerülhet sor. Még a héten Bécsbe utazunk, és az EHF vezetőivel egyetértésben születik majd döntés a végleges időpontokról, miként arról is, hogy hol rendezzük a mérkőzéseket.”

Legfrissebb hírek

Gennaro Gattuso lett a Lazio vezetőedzője

Olasz labdarúgás
27 perce

„Felébresztjük a királyt!” – hajnalban a királyi palotáig vonultak a norvég szurkolók a vb-siker után

Foci vb 2026
42 perce

Wimbledon: Gálfi Dalma búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
43 perce

Vas Blanka nem indul a mezőnyversenyben az országúti kerékpáros ob-n

Kerékpár
45 perce

A Puskás Akadémia középpályása a Csíkszeredánál folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB I
48 perce

Mourinhónak nem kell a marokkói szupertehetség, az argentin világbajnokra fáj a foga – sajtóhír

Foci vb 2026
54 perce

Anglia ismét bizonyítana, Modric a 200. válogatott meccsére készül

Foci vb 2026
1 órája

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik