Követte az edzőjét

2009.01.07. 01:04
Címkék

Amiről eddig is pletykáltak, bekövetkezett: Jermain Defoe egy év után elhagyta az FAkupa-címvédő Portsmoutht, és visszatért a Ligakupa-címvédő Tottenhamhez, amelynél 2004 és 2008 között futballozott. Noha a 32-szeres angol válogatott támadó árát nem tették közzé, a jól értesült angol sajtó úgy tudja, a Spurs 15 millió fontot fizetett a Pompeynak, amely 2008 januárjában ennek az öszszegnek éppen a felét szurkolta le a Tottenhamnek, vagyis még jól is járt a transzferrel.

„Dehogy járt jól! Ha én lennék a Portsmouth menedzsere, semmi pénzért sem adtam volna el” – utalt Harry Redknapp, a Tottenham menedzsere a „portéka” igazi értékére, azaz a képességére. Ő már csak tudja, hiszen annak idején ő fedezte fel Defoe-t a West Hamnél (a színes bőrű labdarúgó első tétmeccsén, a Ligakupában gólt szerzett a Walsall ellen), és rövid ideig ugyan, de a Portsmouthnál is dolgoztak már együtt.

Defoe átigazolása egyébként már akkor felvetődött, amikor Redknapp tavaly októberben elfogadta a Tottenham ajánlatát, amiből már-már egyenesen az következik: ha a menedzsernek esetleg új állás után kell néznie, biztos, hogy ugyanott köt majd ki a csatár is.

Legfrissebb hírek

Csütörtöki sportműsor: a Trabzonspor vendége lesz a Ferencváros az Európa-liga playoffjában

Minden más foci
2 órája

A második félidőben döntött az Atlético a Málaga ellen

Spanyol labdarúgás
3 órája

Felső sarkos gólokkal került nagy előnybe a Celtic, a Bodö/Glimt szintén háromszor talált be a BL-playoffban

Bajnokok Ligája
3 órája

Férfi torna Eb: Mészáros Krisztofer és a magyar csapat is döntős Zágrábban

Torna
3 órája

Liverpoolból igazol az Inter; kapussal erősíthet a Barcelona – ez történt szerdán a transzferpiacon

Minden más foci
3 órája

A Barca nyerte meg a Gamper-kupát, bemutatták Rodrit a katalánok

Spanyol labdarúgás
3 órája

Hét magyarnak szurkolhatunk csütörtökön a fallabda Eb-n

Egyéb egyéni
4 órája

A Veszprém 14 góllal legyőzte spanyol ellenfelét Santanderben

Kézilabda
4 órája