magyar menedzser ajánlja őket. Az utcáról beeső, önmagukat szakembernek kikiáltókkal nem foglalkozunk. Ha új ügynökkel kerülök kapcsolatba, mindig azt kérdezem meg tőle először, kikkel foglalkozott eddig, milyen játékosai vannak. Ebből minden kiderül. Megfontoltak vagyunk, és talán éppen ezért még nem is találkoztam olyan esettel, mint Hegedűs Ádámé.”
Bár akadnak látványos kivételek (Tőzsér Dániel, Tisza Tibor), a DVSC az utóbbi években saját nevelésű, húsz év alatti futballistáinak zömével hosszú távú profi szerződést kötött.
„A külföldi klubok, illetve a menedzserek az amatőr szerződéssel játszó, tizennyolc év feletti labdarúgót minden következmény nélkül elrabolhatják – mondta Szilágyi Sándor, a DVSC ügyvezetője. – Nevelési költségtérítés ebben az esetben is jár a klubnak, de az egyesület végső soron mégis pórul jár. Tizennyolc éves kor alatt maximum hároméves profi szerződést írhat alá a játékos, nagykorúként öt évre szerződhet. Kiskorú futballista esetében az amatőr szerződés mellett az ügynökök a szülőkkel egyeztetnek. A DVSC hét év alatt kialakított egy állandó kört, ez hétnyolc visszatérő ügynököt jelent. Egy átigazolási szezonban rajtuk kívül legalább húsz-huszonöt új vagy többé-kevésbé ismert képviselő is bejelentkezik nálunk. Az abszolút újakat a FIFA-lista alapján ellenőrizzük, van-e licencük. Előfordulhat, hogy az ügynök FIFA által akkreditált céget képvisel, ilyenkor az ügynökséggel vesszük fel a kapcsolatot, és kikérjük az alkalmazotti vagy megbízási szerződést. A körültekintő eljárás kettős célt szolgál: az „igazoltatás” egyrészt előírás, másfelől a klub és a játékos érdeke is az, hogy a kóklereket, szélhámosokat nagy ívben elkerülje – merthogy ez a szakma sem mentes a léhűtőktől.”