Jó tanuló, jó sportoló

2008.10.17. 01:09
Címkék

A kadétkorosztályban három aranyérmet szerzett az országos bajnokságon Lukácsi Lilla – ugrásban, gerendán, talajon nem talált legyőzőre a 12 éves békéscsabai tornászlány. A hat éve Nagy Ibolya edző irányítása alatt dolgozó tehetséges sportoló nemcsak a sportban nyújt kiemelkedő teljesítményt, a tanulás éppoly fontos számára. Ezt bizonyítja az is, hogy az idén tavasszal megkapta a Jó tanuló, jó sportoló kitüntetést.

Miért éppen a tornát választottad?

Az óvodában a „Bukfencakadémiára” jártam. Nagyon élveztem, a szüleim meg azt mondták, csináljam.

Van példaképed, akire hasonlítani szeretnél?

Ónodi Henrietta.

Aki szintén Békéscsabán tornászott...

Igen, nálunk már régóta magas színvonalú munka folyik. Itt tornászik a jelenlegi legeredményesebb sportoló, Böczögő Dorina is. Őt szoktam figyelni edzés közben. Sőt az is előfordul, hogy Dorina tanácsokkal lát el: ha látja, hogy egy-egy elem nem tökéletes, elmondja, hogy ő hogyan tanulta meg. Szerencsére ritkán vagyok ilyen helyzetben, mert általában könnyen megtanulom az új elemeket.

Az iskolában is könnyen tanulsz?

Igen. Nagyon fontos, hogy ott is jól teljesítsek. Nem kivételeznek velem csak azért, mert sportolok, persze ha versenyekre utazom, néha kapok kedvezményeket, ám a kimaradt tananyagot be kell pótolnom. Az angolt és a nyelvtant különösen szeretem.

És a tornateremben melyik szer a kedvenced?

A talaj. A versenyeken a gerendától tartok a legjobban, de jellemző rám az is, hogy éles helyzetben minden gyakorlatom előtt túlságosan izgulok, eszembe jut, hogy mennyi mindent elronthatok. Ha a szüleim ott vannak a versenyen, akkor pedig még inkább bizonyítani akarok.

Megfogalmaztad már, hogy mit szeretnél elérni ebben a sportágban?

Egyelőre az a célom, hogy sok-sok versenyre eljussak. Most hétvégén is Leverkusenben versenyzünk, ahol a csapattal dobogóra szeretnék állni.

Legfrissebb hírek

A Grand Slam-tornákon tudnak pénzt keresni

Tenisz
5 perce

Jövőre hazatérhet a Komárom!

Minden más foci
25 perce

Belekötöttek a párizsiak a BL-elődöntőn, de Nasri nem ezért nem lesz szakértő Budapesten

Bajnokok Ligája
32 perce

Feczkó Tamás: Fáj, hogy nem maradhattam Kispesten

Labdarúgó NB II
41 perce

„El se tudom hinni, hogy ez volt az utolsó mérkőzésem” – Oliver Glasner a Kl megnyerése után

Európa-konferencialiga
1 órája

Négygólos montreali sikerének köszönhetően egy lépésre a nagydöntőtől a Hurricanes – videó

Amerikai sportok
1 órája

Paul Shaw szerint minden idők legerősebb Arsenal-kerete a jelenlegi

Bajnokok Ligája
2 órája

Gazdagabb lett az NB I – Simon Zoltán publicisztikája

Labdarúgó NB I
8 órája
Ezek is érdekelhetik