Schumacher és szélvészgyors

RÁC BENEDEK BALÁZSRÁC BENEDEK BALÁZS
Vágólapra másolva!
2008.07.09. 06:50
Címkék

Romain Feillu elismerte, hogy hétfőről keddre virradóra a sárga trikóban aludt. Az Agritubel versenyzője élete legnagyobb sikerét érte el azzal, hogy a harmadik szakaszon történt sikeres szökés eredményeként átvehette a maillot jaune-t, ráadásul tisztában volt vele, a keddi időfutamon úgyis elveszíti.

A Cholet körül megrendezett negyedik etapon már képet kaphattunk róla, mire lehetnek képesek a favoritok, mert bár csak 29.5 kilométert kellett megtenni, de ezen a szakaszon már lényeges különbségek alakultak ki. Az olasz Cunego – 2006 fehér trikósa – az idén még a Girót is kihagyta a minél sikeresebb Tour-felkészülés érdekében, ám Lance Armstrong azt mondta róla, sohasem nyeri meg a Francia körversenyt, mert ugyan jó versenyző, de az időfutamokon és a hegyekben sem elég erős.

„Nemigen foglalkozom vele, mit mond rólam – reagált Cunego Armstrong kritikáira. – Persze boldogabb lettem volna, ha dicsér, mégis úgy gondolom, képes vagyok megnyerni a Tour de France-t.”

Cunego tettekkel is bizonyíthatott, ehhez nagyjából tartania kellett a közte és a világ legjobbja, Fabian Cancellara közötti, a rajtnál meglévő kétperces különbséget, noha a svájci kijelentette, ezen a szakaszon esélyt lát a sárga trikó átvételére. Ráadásul az ausztrál Cadel Evans is azt mondta, Cancellarát nem lehet legyőzni. A tavalyi Tour ezüstérmese inkább Gyenyisz Mencsovra volt kíváncsi, az ő tempóját akarta tartani, s úgy érezte, 35 perchez közeli idő kell a szakaszgyőzelemhez. A Rabobank orosz versenyzőjével nem lőtt mellé – Mencsov jó idővel 6. lett –, 36 percen belülre azonban csak Stefan Schumachernek sikerült kerülnie. Cunego végül csak 52 másodperccel kapott ki a CSC Saxo Bank klasszisától, ami kiváló eredmény az olasztól.

A szakaszt az emberfelettit nyújtó Schumacher nyerte meg, a Gerolsteiner német versenyzője ezzel a sikerrel a sárga trikót is átvette, ő lehet a németek újabb száguldó kedvence. A favoritok közül Evans volt a legjobb, még Cancellarát is megelőzte, Valverdére pedig 1:07 percet vert.

Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: kiderül, mely csapatokkal játszik az FTC az El-ben, Paks–Kazincbarcika az NB I-ben

Minden más foci
1 órája

Sallai Roland, Szoboszlai Dominik, Kerkez Milos: jön a Galata–Liverpool!; Windecker József: Mostanában berúgom a tizenegyeseket

E-újság
1 órája

Birodalmi kockázatok – Csinta Samu publicisztikája

Európa-liga
1 órája

Bécsi gyors(abb) – Deák Zsigmond jegyzete

Európa-konferencialiga
1 órája

Sinner és Swiatek is háromjátszmás győzelemmel jutott tovább a US Openen

Tenisz
2 órája

Kl: Nem tudott nyerni, de továbbjutott Norvégiában a Crystal Palace, máltai csapat is főtáblás, Baráth gólt szerzett

Európa-konferencialiga
2 órája

A PAOK és a Ludogorec fordított a visszavágón, a FCSB háromgólos sikerrel jutott El-főtáblára

Európa-liga
2 órája

Babosék fordítottak Krejcíkováék ellen, és győzelemmel kezdték a US Opent

Tenisz
2 órája
Ezek is érdekelhetik