A puttony

Détári LajosDétári Lajos
2008.06.25. 00:50
Címkék
Miután játszottam Ausztriában és Svájcban is, tisztában vagyok azzal, hogy milyen az ott élő emberek habitusa. Ezért egyáltalán nem lepett meg, hogy futball-láz helyett csupán hőemelkedés tapasztalható náluk. Maximálisan tisztában voltak azzal, hogy mire képes a csapatuk, ezért nem is élték meg csalódásként a kiesésüket. Sőt díjazták, hogy önmagukhoz képest egész jól teljesítettek, egyszer sem játszottak alárendelt szerepet. Viszont jól megszervezték az Eb-t. Szép stadionok, jó pályák várták a nézőket, a játékosokat. Mondom ezt annak ellenére, hogy látva a kicserélt bázeli gyepet, többen is megjegyezték, azon még BLSZ III-as meccset sem lett volna szabad megrendezni. Nos, a látvány első blikkre valóban szokatlan volt, hiszen a mélyzöldtől a fakó sárgáig sokféle színt felfedezhettünk, de a talajra nem lehetett panasz – bár nálunk lennének ilyenek…

Kifejezetten jó hangulatú meccseket láthattunk eddig, a szurkolók is kitettek magukért, csodálatos miliőt varázsoltak a lelátókra, öröm nézni és hallgatni őket. A tegnapi számban már pedzegettem, hogy mit várok a német–török elődöntőtől, most kicsit bővebben is kifejteném.

Kétségtelen, hogy a törökök nehéz helyzetben vannak.

Mit tennék én Fatih Terim helyében?

Támadó szellemű csapatot küldenék pályára, mert manapság képtelenség kilencven percen át kibekkelni a meccseket. Miután a törököknek nincs semmi veszítenivalójuk, bátran kockáztathatnak. Ha kikapnak, abban nincs semmi szenzáció, ez ugyanis a papírforma-eredmény. Ellenben ha nyernek, az világszenzáció. A támadó szellemű felfogás persze magában hordozza a csúfos bukás lehetőségét, de úgy gondolom, Terim mester és fiai ezúttal biztonságos védekezésből indított kontrákra alapozzák majd játékukat.

A németek győzelmi kényszerben lépnek pályára, a törököket leszámítva szerintem szinte mindenki biztos abban, hogy Joachim Löw legénysége lesz a vasárnap esti döntő egyik résztvevője. Azért ez elég nagy puttony lesz a játékosok hátán… Minden perc, ami gól nélkül telik el, a törökök malmára hajtja a vizet. De ha a németek olyan összeszedetten, céltudatosan futballoznak majd, mint a portugálok ellen, szerintem kiharcolják a győzelmet.

Két dologban vagyok biztos a mai esti német–török mérkőzés előtt: 1. kevés gól lesz; 2. jó meccset láthatunk.
Legfrissebb hírek

NS-infó: távozik a Nafta magyar sikeredzője, Bozsik József

Minden más foci
12 perce

Erling Haalandtól várják a gólokat, de ez nem meglepő

Foci vb 2026
13 perce

Vb 2026: a török szövetség elnöke kiállt a kapitány mellett

Foci vb 2026
18 perce

Nagyváradról érkezett a Csíkszereda harmadik nyári szerzeménye

Minden más foci
20 perce

Női röplabda Európa-liga: Szombaton és jövő szerdán játssza elődöntőjét a magyar válogatott

Röplabda
37 perce

Megérkezett Zalaegerszegre az új vezetőedző, Filipe Celikkaya, a Fraditól pedig csatár érkezik – NS-infó

Labdarúgó NB I
51 perce

Vb 2026: kifogásolják a gyep minőségét a döntő helyszínén

Foci vb 2026
58 perce

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik