Nincs mentség és magyarázat

Vágólapra másolva!
2008.06.23. 00:28
Címkék

Mi volt a különbség a csoportmérkőzésekhez képest?Mi volt a különbség a csoportmérkőzésekhez képest?

Hogy most nem játszottunk olyan jól. Nem jöttek a hosszú passzok, nem működött a szélsőjátékunk, szögletekből nem voltunk olyan veszélyesek, és a gólok is elmaradtak.

Lehetséges, hogy kiestek a ritmusból, mert Románia ellen csak a cseresor szerepelt?

Nem ezért kaptunk ki. Abból indultunk ki, hogy a döntőig jutunk, és hat meccset kell játszanunk a tornán, ilyenkor pedig nem baj, ha mások is lehetőséget kapnak. Szerintem a kapitány jól döntött az összeállításról.

Elvben pihentebbek voltak, mint az oroszok, a hajrában mégis ennek a fordítottja érződött.

A végén Van Basten is azt mondta, hogy fittebbek voltak az oroszok, és ezért kaptunk ki. A végére nem maradt erőnk. Úgy tűnt, sokkal gyorsabbak nálunk, pedig azt hittük, ezt velünk szemben senki sem mondhatja el magáról. Nem a pihenőn vagy a pihentetésen múlt, az ilyeneket nem lehet megmagyarázni. Angol hetünk volt, két meccset játszottunk rövid idő alatt, de ez sem lehet mentség.

És a lélektani nyomás?

Az sem. Ez megmagyarázhatatlan, ha úgy tetszik, ez a futball. Hat meccset is megnyerhettünk volna zsinórban, sajnos megálltunk háromnál. Az oroszok remekül védekeztek, levegőt sem hagytak nekünk. Bár ha véletlenül mi rúgjuk az első gólt, akkor talán ilyen játék mellett is bennünket ünnepelnek most.

Legfrissebb hírek

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

Légiósok
22 perce

Egy év, 365 fotó: Cristiano Ronaldo 40, Mikaela Shiffrin 100, Kylian Mbappé mesteri 3 – ilyen volt 2025 februárja

Egyéb egyéni
37 perce

Erste Liga: négymeccses eltiltást kapott a játékvezetőt megharapó hokis

Jégkorong
1 órája

Deli Betty nagyi élete a lelátón

Egyéb egyéni
1 órája

Fegyelmi vizsgálat indult a Tottenham csapatkapitányával szemben

Angol labdarúgás
1 órája

IFFHS: ismét Luis de la Fuente az év férfi szövetségi kapitánya

Minden más foci
2 órája

Autóbalesetet szenvedett Bardóczky Kornél, a Davis-kupa-csapat kapitánya

Tenisz
2 órája

Megszülettek Győri-Lukács Viktória ikerlányai

Kézilabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik