Az olimpiai érem örökre hiányzik

RÁC BENEDEK BALÁZSRÁC BENEDEK BALÁZS
Vágólapra másolva!
2008.05.15. 00:43
Címkék
Nem lesz ott a pekingi olimpián a világbajnoki ezüstérmes, kétszeres Európa-bajnok Ritter Árpád, és a válogatott színeiben a jövőben már nem is birkózik.

Nem sikerült olimpiai kvótát szereznie, adódik a kérdés: folytatja-e egyáltalán?Nem sikerült olimpiai kvótát szereznie, adódik a kérdés: folytatja-e egyáltalán?

Befejezem – mondta Ritter Árpád. – Bár ez így nem pontos, mert amikor itthon lesz a válogatott, lehet, hogy eljárok Tatára segíteni az olimpiai felkészülésben, valamint szeptembertől januárig a német csapatbajnokságban birkózom. De nemzetközi és hazai versenyen már biztosan nem indulok. Amúgy is megváltozik az életem: a feleségem szeptemberben szül.

Hogyan viselte, hogy lemaradt az olimpiáról?

A verseny után mélyponton voltam, akkor alig tudtam aludni. Itthon már könnyebb volt, várt a családom, megbeszéltük a történteket, és Gulyás István szakágvezető is sokat segített. Úgy érzem, feldolgoztam a vereséget, de szinte mindennap eszembe jut a viadal.

Mégis min múlott, hogy a kvótáról döntő összecsapást nem ön, hanem a lengyel Horbik nyerte meg?

Az első menetben még jól ment, úgy éreztem, megvan a meccs. A másodikban ellenfelemnek kellett volna akciót csinálnia, de én is próbáltam támadni; ő belelendült, én meg elfáradtam. Azt gondoltam, anynyival jobb vagyok, hogy meg tudom nyerni mindkét menetet. Lehet, hogy elbíztam magam.

Az Európa-bajnokságon, illetve az első kvalifikációs viadalon miért nem sikerült a kvótaszerzés?

Gulyás Istvánnal úgy terveztük a felkészülést, hogy az olimpiai selejtezőkre legyek csúcsformában. Az Eb-n még fáradt voltam, de Varsóban már nagyon jól ment a birkózás, életem legjobb formájában voltam. Ezért is fáj a vereség. Európabajnokságról, világbajnokságról van érmem, szerettem volna olimpián is dobogóra állni.

A 2005-ös hazai rendezésű vébén nyert ezüstjét tartja pályafutása csúcsának?

Inkább a két győztes Európabajnokságot, de a budapesti vébé nagyjából egy szinten van velük. Emellett kellemes élmény a tavalyi Lengyel Nagydíj, amelyen legyőztem az orosz olimpiai bajnok Buvajsza Szajtyijevet.

A birkózásban képzeli el a jövőjét?

Edzősködni szeretnék Csepelen, átadni a tapasztalataimat. Talán tudok segíteni, aztán meglátjuk, hogyan megy, értek vagy nem értek hozzá. Konkrétabb tervem nincs, az olimpiára készültem, és azt gondoltam, ráérek ezzel majd az ősztől foglalkozni.

Legfrissebb hírek

Zsóri Dániel gólpasszának és góljának köszönhetően nyert az Arad – videó

Légiósok
15 perce

PSK: a Puskás Akadémia kikapott a Genktől, a nyolcadik helyen végzett

Minden más foci
38 perce

Puskás–Suzuki-kupa: Budapest Honvéd–Juventus döntő

Minden más foci
42 perce

Jégkorong-vb: a kanadai kapitány nem ígérheti meg Crosby játékát

Jégkorong
47 perce

A Barcelona spanyoljáról áradozott a Real Madrid korábbi klasszisa

Spanyol labdarúgás
1 órája

Vízilabda: a Semmelweis Egyetem átveszi az OSC játékosait, már megvan az új vezetőedző is

Vízilabda
1 órája

Egy ötödik és egy tizedik hely a floorball-világbajnokságról

Egyéb csapat
2 órája

Milánó 2026: a MOB elfogadta a sportági előrejelzéseket

Téli sportok
2 órája
Ezek is érdekelhetik