Csoda és bosszúság

AMLER ZOLTÁNAMLER ZOLTÁN
2008.05.10. 00:45
Címkék
Már csak Kanada százszázalékos a világbajnokságon, igaz, nem sokon múlt: a házigazda felettébb nehezen, az 57. percben lőtt góllal győzte csak le Norvégia legjobbjait, miközben az eddig szintén hibátlan Svájc Csehország ellen kapitulált (0–5).

Ekkora lehetőséget!

Elszalasztották… Szegény Pal Grotnes pityergett leginkább

(„Csodálatos meccs volt, egyben bosszantó is”), akit mindazonáltal vigasztalhat a statisztika: a kapusok rangsorában 93.4%-os mutatóval az NHL-ben védő kollégái társaságában is a legjobbak közé tartozik. Nem vitás, ő az eddig erőn felül teljesítő norvég válogatott kiemelkedő alakja, tevékeny részt vállalt abból, hogy csapata másodikként, négy ponttal lépett a középdöntőbe, s főszerepet kapott a házigazda elleni gyilkos partin is. Őrület, de igaz: a kanadai klasszisok 51 lövését hárította! S miután Mike Green első harmadban lőtt emberelőnyös góljára Mads Hansen emberhátrányból(!) válaszolt, Norvégia az utolsó pillanatokig éles partit vívott ellenfelével. De mennyire éleset! A mindössze 16-szor kapura lövő vikingek a harmadik harmad 44. és 52. perce között hol kettős, hol szimpla fórban játszhattak – a lehetőség kapujában azonban megremegtek a kezek. A Columbus Blue Jackets hokisáé azonban nem: a tavalyi vb-döntő hőse, Rick Nash az 57. percben – naná, hogy emberelőnyből… – eldöntötte a meccset, ezzel nyert a házigazda felettébb kínkeservesen. Így szalasztotta el nem mindennapi esélyét Norvégia. Ha azt vesszük, hogy a magyar válogatott az utóbbi években egy miskolci barátságos partit nem számítva rendre szoros, esetenként győztes meccset vívott Roy Johansen csapatával, még tovább álmodozhatunk.

A kanadaiak csoportjában (F) amúgy körvonalazódnak az erőviszonyok: a házigazdák, a lettek ellen megszenvedő finnek és a németek ellen váratlanul sokat szenvedő amerikaiak (hiába vezettek már a 3. percben 3–0-ra, a Kanadában is nagy népszerűségnek örvendő Uwe Krupp irányította együttes 4–4nél ismét versenyben volt) állnak a tabella első három helyén. A másik ágon (E) a nagyok dolgába „beleszóló” svájciak miatt kissé zavarosabb a kép. Az eddig hibátlanul menetelő társaság (a jó szereplés közepette a vezetők a jövő évi, hazai rendezésű vb szarvasmarhára hajazó kabalafiguráját is bemutatták) a csehek ellen ugyan beleszaladt a késbe (0–5), mindazonáltal hat pontjával továbbra is versenyben van a jó pozícióért. Az első helyet a fehéroroszokat pénteki lapzártánk előtt csak büntetőkkel legyőző oroszok foglalják el, mögöttük a jobb sorsra érdemes dánok ellen hengerelő svédek (8–1) állnak.

A bennünket is érintő izgalmak lapzártánk után kezdődtek, hiszen a kiesés elkerüléséért a Szlovákia–Szlovénia és Franciaország–Olaszország mérkőzés első felvonását rendezték.

Legfrissebb hírek

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – Videó

Foci vb 2026
5 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – Fotó

Foci vb 2026
15 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
39 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
48 perce

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
48 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
57 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
1 órája
Ezek is érdekelhetik