Siralmas jelen, igencsak kétséges jövő

KUN ZOLTÁN, VAJDA GYÖRGYKUN ZOLTÁN, VAJDA GYÖRGY
2008.04.07. 23:47
Címkék
Két mérkőzés, egy pont: a feljutásra törekvő Ferencvárostól ez a teljesítmény nyilvánvalóan elfogadhatatlan, nem véletlen, hogy a közönség a szolnoki vereség miatt már az Orosháza elleni meccs előtt is tüntetett – hát még amikor a 2–2 miatt újabb két fontos bajnoki pontot vesztettek. És talán egy edzőt is.

Először: „Tíz meccs, harminc pont! Imádkozzatok, hogy elég legyen!” Aztán: „Csank! Ez kevés… Viszlát!”

Ezzel a két transzparenssel „üdvözölték” a szurkolók az Orosháza elleni meccs előtt a ferencvárosi játékosokat, illetve a szakvezetőt, jelezve, több kisiklást nem fogadnak el. Ehhez képest újabb két pontot veszített az FTC, miután óriási meglepetésre nem bírt jóval gyengébbnek mondott ellenfelével.

Azt írtuk, az Orosháza gyengébb. A Fradi vajon erős lenne?

KÖZÉPSZERŰSÉG. Erős, már ha a klub legendás múltját nézzük – ám az amúgy csodálatos VVKserleg még egyetlen gólt sem rúgott az NB II-ben. A Ferencvárost inkább a hírneve miatt gondolhatjuk NB I-es szintű csapatnak, mert játékoskeretét tekintve nem olyan egyértelmű a helyzet. Kiöregedőfélben lévő korábbi válogatott futballisták és rendkívül gyenge, tavaly és az idén is megbukott fiatalok néhány középszerű légióssal kiegészülve – biztos, hogy ez élvonalbeli koktél?

A jelek szerint csöppet sem biztos. Amíg jöttek a győzelmek, nem voltak problémák, ám a szolnoki vereség már durva reakciókat váltott ki – szurkolóból és játékosból egyaránt. >>>

Legfrissebb hírek

Soproni kupaesszencia: az összetartás ereje döntött

Kosárlabda
5 perce

Keddi sportműsor: Real Madrid–Bayern München és Sporting–Arsenal BL-negyeddöntő

Minden más foci
6 órája

Újra pályán az európai elit a Bajnokok Ligájában; Gáspár Dávid a Magyar Kupát is nagyra becsüli

E-újság
6 órája

Végjátékok a Duna mentén – Ballai Attila publicisztikája

Labdarúgó NB I
7 órája

Öngól döntött Gironában, nem tudta kihasználni az Atleti botlását a Villarreal

Spanyol labdarúgás
7 órája

A Napoli legyőzte és megelőzte a Milant; hazai sikerrel folytatta veretlenségi sorozatát a Juventus

Olasz labdarúgás
7 órája

Dupla Tízes: Szoboszlai a legjobbak között, de hányadik? Keressük a világ legjobb tízeseit

Minden más foci
9 órája

Fölényes győzelmet aratott a kínaiak ellen a női hokiválogatott

Jégkorong
9 órája
Ezek is érdekelhetik