Száraz adat, mégis rendkívül érdekes: legutóbb 1997-ben, vagyis több mint tíz éve fordult elő, hogy a női bajnokságot nem a Pécs vagy a Sopron nyerte meg. Ez tény, amint az is, hogy a jelenlegi sorozatban igen gyakori az előre lefutott mérkőzés, továbbá a félszáz pontos különbség az éllovasok és a tabella alján pilinckázó együttesek között is arra ösztönzi az MKOSZ-t, hogy változtatni kell.
„Egy bajnokságnak, mint például a női élvonalnak, a legfontosabb értéke az kellene legyen, hogy izgalmas és a lehetőségekhez mérten szoros találkozókat játsszanak a résztvevők – kezdte Sterbenz Tamás, a szövetség főtitkára. – Ötlet szintjén már felvetődött egy Közép-európai Liga megszervezése is, ám a konkrét elképzelések még gyerekcipőben járnak. Ebben a bajnokságban szlovák, esetleg cseh, netán osztrák csapatok közös alapszakaszt játszanának a magyar együttesekkel. Nem hivatalos tárgyalások már voltak, de hangsúlyozom, konkrétum még nincs. A cél mindenesetre az, hogy izgalmasabbá és kiegyenlítettebbé tegyük a női bajnokságot.”
Sterbenz szerint az egyik elképzelés az, hogy a Magyar Kupán keresztül az úgynevezett kiscsapatokhoz eljussanak a nagyok is, ugyanakkor szűkíteni kellene a pillanatnyilag 13 csapatos bajnoki mezőnyt a sokszor előre lefutott meccsek kiiktatása érdekében.
A férfibajnokság reformjára is vannak már tervek. Az MKOSZ fontosnak tartaná, hogy az élcsapatok elinduljanak a nemzetközi kupákban – a 2007–2008-as idényben csak a Nyíregyháza vállalta az európai megméretést a sebtiben megszervezett Közép-európai Ligában –, ehhez a a szövetségnek meg kell találnia az ösztönző formulákat. A főtitkár azt is fontosnak tartja – miután a döntés, hogy az A-csoportos bajnoki meccseken egy magyar játékosnak mindig pályán kell lennie, kedvező visszhangot kapott –, hogy a jövőben esetleg tovább emeljék a magyarok számát a külföldiektől hemzsegő sorozatban. Berényi János, az MKOSZ elnöke érdeklődésünkre megerősítette, valóban vannak törekvések arra, hogy a női bajnokságot izgalmasabbá tegyék.
„Az új elnökség márciusban lesz egyéves, s tapasztalataink alapján beszéltünk arról, hogy változtatni kell a női vonalon – mondta Berényi. – Sok ötlet van arra, hogyan lehetne kiegyenlítettebbé tenni a bajnokságot, mert a két euroligás csapat, a Pécs és a Sopron elszakadt a többiektől. Valóban felvetődött, hogy a környező országokkal közös bajnokságot szervezzünk, ám konkrét lépések még nincsenek. Persze ez az érintett kettő, esetleg három klubnak többletköltséget jelentene, ezért kérdéses, vállalni tudnák-e a szereplést ebben a ligában. Dédelgetjük a gondolatot, de sok szakmai kérdést felvetne a megvalósítása, ezért a szakmai bizottságnak, az elnökségnek és az érintett kluboknak újra és újra tárgyalniuk kell a lehetőségről.”