Hezitálnak

S. TÓTH JÁNOSS. TÓTH JÁNOS
2007.08.18. 23:18
Címkék
Azt mondotta a pénteki MTK–Debrecen mérkőzést követően, egy üdvözlő kézfogás közepette Domonyai László, a házigazdák ügyvezetője, hogy most aztán lehet dicsérni a kékeket. S már sorolta is, ki mindenki lépett pályára alig néhány élvonalbeli mérkőzéssel a háta mögött vagy éppen újoncként a háromszoros bajnok és címvédő ellen a győzedelmesen megvívott meccsen.

Tény: az idehaza elittársaságnak számító Lokihoz képest az MTK-t sihederalakulat képviselte a Hidegkuti stadion gyepén. Ám ez nem meteoritcsapás következménye, hanem a klub aktuális üzletpolitikájának eredménye. A Hungária körúton most éppen az a trendi, hogy mint egy outlet áruházban, folyamatosan kiárusítást tartanak: vihetnek mindenkit nyugatra vagy keletre, aki iránt kereslet mutatkozik. Ez van, ennyi mostanság a magyar futball becsülete. No és a 22-szeres bajnoké.

Ugyanakkor jó orra vall, hogy az MTK agytrösztje elsőként szimatolta meg itthon: mifelénk mostanság jórészt a tinik piacra dobásából lehet pénzt csinálni (annyit, amennyit). Hogy a kék-fehérek a folyamatos jövés-menés közepette is a honi elithez tartoznak, épp annyira megsüvegelendő, mint amennyire lehangoló. Mert az MTK-t nemcsak önnön szakmai ereje, hanem a riválisok vergődése tartja az élmezőnyben.

A debrecenieknek például nehéz lesz elszámolniuk a pénteki „rangadóval”. Ilyen kiábrándító, motiválatlan futballt általában akkor szokott előadni egy együttes, ha próbál megszabadulni aktuális edzőjétől. Bár a DVSC-nél biztosan nincs szó ilyesmiről (a magyar futball nem ilyen...), mégis érdekes lenne az illetékesektől hallani valamit arról, helyzet van-e a gárda háza táján. Mert a Hidegkuti-stadionban minden volt a Debrecen, csak csapat nem. S végképp nem futballcsapat.

Nem akarnék már „elfsborgozni”, de azért mégiscsak friss emlék, hogy tisztes iparosok fegyelmezett, felépített futballal mire vihetik. Már persze, ha akarnak valamire jutni. Debrecenben a jelek szerint egyelőre hezitálnak. A szurkolók ellenben már voksoltak: mókusörsnyi létszámú különítmény képviselte a Loki-tábort a legutóbbi bajnok és ezüstérmes csúcstalálkozóján. Magára vessen, aki ennyiből nem ért...
Legfrissebb hírek

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
1 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
24 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
33 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
41 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
43 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
45 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
52 perce

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
55 perce
Ezek is érdekelhetik