Spanyol Euroliga-arany

RÖPLABDA RÖPLABDARÖPLABDA RÖPLABDA
2007.07.08. 23:45

Az ibériai válogatottak sikerét hozta a férfi Euroliga szombati elődöntője. A házigazda Portugália Szlovákiát, Spanyolország pedig Szlovéniát győzte le egyaránt 3:1-re. A vasárnapi bronzmeccsen a közép-európai csapatok csatájából a szlovákok kerültek ki győztesen (3:1). A Portimaóban megrendezett döntőt a hazaiak kezdték határozottabban, lendületesebben, az első játszma végig szoros volt, de a spanyolok egyszer sem vezettek. A folytatásban javítottak nyitásfogadásuk és támadójátékuk pontosságán, és egyenlítettek. A harmadik szettben 8:8 után robbantottak és elhúztak a fantáziadúsan röplabdázó, jól sáncoló spanyolok, a portugálok a hajrában felzárkóztak, de nem tudtak mit kezdeni ellenfelük bombaerős ütéseivel. A negyedik szett közepén megtorpantak a spanyolok, a hazaiak kihasználták ezt a rövidzárlatot, így az ötödik játszmára maradt a döntés. A végletekig kiélezett utolsó játékrészben a spanyolok egy gyönyörű blokkal pontot tettek a csata végére, és megnyerték az Euroligát.