Kiléphetünk Európába

M. Cs.M. Cs.
2007.06.28. 00:25
Címkék

Tavaly egyetlen magyar férficsapat vállalta a nemzetközi megméretést, de utólag talán bánja is. Az Atomerőmű győzelem nélkül, hat vereséggel mondott búcsút a harmadik számú kontinentális sorozat, az Európa-kupa mezőnyének. Az idén a nemzetközi szövetség átszervezi versenyrendszerét, megszünteti egyik európai sorozatát. Ami biztosan marad – a krém, azaz az Euroliga és az ULEB-kupa. Az előbbiben a bevált 24 csapatos szisztémában, a második számú európai sorozatban azonban az eddigi 24 csapat helyett 54 indulhat. Egy szinttel lejjebb azonban támad némi üresedés, és erre felfigyeltek a közép-európai országok szövetségei. Szerdán Pozsonyban öt ország – Magyarország, Csehország, Lengyelország, Ausztria és Szlovákia – képviselői találkoztak, és előkészítették a Közép-európai Liga őszi beindítását. Mind az öt érintett országban jelentős érdeklődés mutatkozik a néhányszor már kipróbált, de rendre kimúló verseny felélesztése iránt. Az érintettek egyaránt öt-öt csapatot szeretnének indítani, s ami örömteli, a magyar bajnokság első nyolc helyezettje jelezte, szívesen részt venne a ligában. Az Euroliga és az ULEB-kupa versenynapjaira sorsolnák a játéknapokat, előreláthatólag 16 csapat szerepelhetne – kérdés, melyik országból mennyi. „Három magyar klub biztosan indulhatna, de örülnék, ha négynek nyílna erre lehetősége. A négytagú csoportok küzdelmeit követően a legjobb nyolc között egyenes kieséses párharcból juthatnának tovább a csapatok a négyes döntőbe. Eddig mindig az utazási költségek jelentették a legnagyobb terheket, ez esetben ezek nem lennének horribilisek. A legtávolabb lévő lengyelek megígérték, hogy déli csapatokat neveznek” – mondta Sterbenz Tamás. Az MKOSZ főtitkára útban hazafelé a tanácskozásról arról is tájékoztatott, hogy a tárgyalások folytatására július 26-án, szintén Pozsonyban, az akkor kezdődő U17-es női világbajnokság nyitó napján kerül sor. Reményei szerint a már végleges mezőny ismeretében.

Legfrissebb hírek

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
9 perce

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
13 perce

Őrület Kansasben: hatgólos thriller végén Algéria és Ausztria is továbbjutott

Foci vb 2026
15 perce

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
31 perce

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
42 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
1 órája
Ezek is érdekelhetik