Nem bírt a cseresorral a Falco

Horváth ZoltánHorváth Zoltán
2007.05.02. 00:33

Jó kosarasok az amerikaiak, de egyikük-másikuk nem éppen könnyű eset. Legalábbis edzői szempontból. Nemrég az Albacomp csapatát hagyta ott köszönés nélkül George Banks, most pedig Mark Walters vette a kalapját, és távozott Paksról. Tán mondani sem kell, szintén búcsú nélkül. Hírlik, Zsoldos Andrással kapott össze az amerikai légiós szombaton, a Falco elleni első meccs közben. A vesztes derbi utáni napon aztán már senki sem látta a tengerentúli fiút az atomvárosban. Az összecsapás első percei nagyjából az ASE mesterét igazolták: a Duna-partiak roppant keményen védekeztek, nem engedték rohanni a vendéglátót. Az első negyed végére így is hárompontos vezetést hozott össze a vasi alakulat, de látszott, hogy ez másik Atom, nem az, amelyik szombaton játszott. A második etap szabályos flúgos futammal kezdődött, előbb a Falco repesztett 7–0-s szakaszt, majd a Paks 13–2-est, így a 15. percben hosszú idő után ismét ASE-vezetést mutatott a tábla. Különösen a két csereember, Horváth Zoltán és Scott Stewart volt elemében, a félidő végéig mindketten tucatnyi pontot szereztek, így az első húsz perc után 43–40-es paksi vezetés miatt bosszankodott a háromezres szombathelyi szurkolótábor.

A harmadik negyedben Zsoldos András emberei ott folytatták, ahol a második végén abbahagyták: remekül védekeztek, alig engedték tiszta dobáshoz jutni a hazaiakat, így senkit sem lepett meg, hogy a záró felvonást hétpontos vendégelőnnyel kezdték a küzdő felek. Az utolsó tíz perc elején még egyszer nekidurálta magát a Falco, és 69–69nél beérte ellenfelét. A hátralévő hat percben azonban már csak egy csapat volt a pályán, Kálmán Lászlóék láthatóan teljesen elkészültek erejükkel. Így végül simán győzött a sokkal jobb cseresorral rendelkező címvédő, és egyenlített az egyik fél három győzelméig tartó páros csatában.