A rend felé

M. Cs.M. Cs.
2007.04.26. 23:27
Címkék

Úton van a rend felé a kosárlabda-szövetség. Nem kis lépés ez az elmúlt esztendő zaklatottságai után. Ehhez szükség volt arra is, hogy az elnök, Berényi János kis kitérőt tegyen a Csepeli Rendőr-főkapitányságra, ahová tanúként invitálták az előző elnökség által tett feljelentést követően, tisztázandó, történtek-e anyagi visszaélések a 2005ös, 2006-os esztendőkben. „A rendőrségen megnyugtattak, az iratokból csupán az okirat-visszatartás vétsége állapítható meg, súlyosabb bűncselekményre utaló nyomok nincsenek. Az eljárást is felfüggesztették addig, amíg a szövetségen belül le nem zajlik az általam kezdeményezett átvilágítás, ami már folyamatban van, s a 2005ös esztendőre vonatkozóan anynyit meg is állapított, hogy óriási összegű – nyolcvanmilliós – készpénzforgalom bonyolódott le, és a könyvelés is meglehetősen szakszerűtlenül folyt. Nem találtak bűncselekményre utaló nyomokat, minden kifizetést számlákkal támasztottak alá, és az aláírások is rendben voltak. Viszont könyvelési hibák következtében a 2006-os közgyűlésen elfogadott, hatmilliós nyereséget tartalmazó mérleget módosítanunk kell. Vagy mínuszba hajlik, vagy nullszaldós lehet” – tájékoztatott az elnök, majd immár főtitkári minőségében mutatta be a szakmai stáb egyszemélyes vezetőjét, Sterbenz Tamást, aki az alelnöki teendőket is ellátja, s aki mellé irodavezetőt alkalmaznak majd a későbbiekben az adminisztrációs ügyek vitelére. Ezután szóba került a szakma is a sajtótájékoztatón. Sztojan Ivkovics, a férfiak frissiben kinevezett szövetségi kapitánya kijelölte egyelőre 17 tagú keretét, amely az augusztusi Eb-pótselejtezőkön a bosnyák és a bolgár válogatott ellen veszi fel a harcot. „Úgy alakítottam ki a keretet, hogy azzal esélyünk legyen kijutni a 2012-es londoni olimpiára, ezért azokat vettem figyelembe, akikre négy éven keresztül számíthatok. Dávid Kornél egyelőre nem tagja a keretnek, de előtte bármikor nyitva áll a kapu” – mondta Sztojan Ivkovics. Berényi János megerősítette, hogy a férfiak elé kitűzött cél a londoni olimpia, majd beszámolt arról is, a női tagozat elfogadta, hogy a következő bajnokságban egy magyar játékosnak mindenképpen a pályán kell lennie, s az elnökség elé terjesztik azt az elképzelést, hogy egy meccsen legfeljebb három idegenlégiós szerepelhet. Ugyanez a terv a férfiaknál is.

Legfrissebb hírek

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
22 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
31 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
39 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
41 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
43 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
50 perce

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
53 perce

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik