Egy világ dőlt össze azokban, akik korábban kedvelték a Mainz vezetőedzőjét, Jürgen Kloppot…
A szakember a Werder ellen 2–0-ra elveszített vasárnapi idegenbeli mérkőzésen ragadtatta el magát, és keresetlen szavakkal illette a mérkőzés játékvezetőjét, Thorsten Kinhöfert. Balszerencséjére a találkozót élőben közvetítő televíziócsatorna jóvoltából szidalmait szurkolók milliói hallhatták, mert a kispad melletti terület is be volt mikrofonozva.
Az első félidő 26. percében, nulla nullás állásnál a vendégek dán játékosa, Leon Andreasen vélt vagy valós szabálytalanságot követett el a brémaiak brazil karmesterével, Diegóval szemben. Jürgen Klopp azonnal kommentált: „Ej, te idióta! Ezt nem hiszem
el, egyszerűen nem hiszem el!”
Egy héten belül ez volt egyébként a szakember második kirohanása. Korábban saját csapatának szurkolóival közölte, hogy
„fogjátok be a pofátokat!”
Igaz, ez utóbbinak kevesebben lehettek fültanúi, ám előbbi beszólásáért – mivel bizonyíték is van rá – felelnie kell.
„Már nem is tudom, kinek mit mondtam – vallotta be Jürgen
Klopp a német Bild című újságnak. – Tisztelem a játékvezetőket,
hiszen nélkülük nincsen futball. De előfordulhat, hogy a kispadon keményebb szavak is elhagyják az ember száját.”
Jürgen Klopp egyébként egyike Németország lekedveltebb edzőinek. A sármos szakember hölgyszurkolók százainak kedvence, de a férfi nézők is elismerik. Nyáron az egyik német közszolgálati csatornán kommentálta a világbajnokság eseményeit, nem csupán szakmailag kifogástalanul, hanem közérthetően is. Emellett egy televíziós reklám főszereplője, csokoládét népszerűsít. Ám a legfontosabb, hogy csapata, amely a télen még a kiesés egyik fő „várományosa” volt, tavasszal megtáltosodott, és kilenc mérkőzésen tizenkilenc pontot szerzett, bizonyítva: nem véletlenül tartottak ki a vezetők Jürgen Klopp mellett.
A Mainz elnöke, Harald Strutz ezúttal is a szakember védelmére sietett, rávilágítva a káromkodáson túl egy másik problémára:
„Tiltakozom, amiért a televíziós társaságok közvetlenül a csapatok kispadjai mellé állítanak mikrofonokat, azzal a céllal, hogy leleplezzék az edzőket. Számomra ugyanis ez nem más, mint hangbéli paparazzi-újságírás…”