Détári Lajos februártól már újra munkába áll

K. Z.K. Z.
2007.01.19. 01:55
Címkék
Détári Lajos nem sokáig maradt munka nélkül. A négyszeres világválogatott futballista ezentúl a Felsőpakony csapatát vezetheti.
Détári Lajos újra a futballpálya felé fordulhat
Détári Lajos újra a futballpálya felé fordulhat
Németh Ferenc
Détári Lajos újra a futballpálya felé fordulhat
Détári Lajos újra a futballpálya felé fordulhat
Détári Lajos újra a futballpálya felé fordulhat
Németh Ferenc
Détári Lajos újra a futballpálya felé fordulhat

Dömét épphogy száműzték a válogatott melletti szövetségi edzői pozíciójából, információink szerint megegyezett a Pest megyei első osztályban szereplő Felsőpakony együttesével.

Mindezt Détári Lajos nem kívánta kommentálni, hiszen az MLSZ-szel kötött megállapodása értelmében egyelőre nem nyilatkozhat, de úgy tudjuk, február 2-tól áll munkába Felsőpakonyban. Persze felvetődhet a kérdés, hogy a válogatott edzőjének nem lealacsonyító-e egy megye egyes csapatnál folytatni, de korábban Döme többször is nyilatkozta, hogy ha tisztességes szándékkal keresik, akkor neki nem létkérdés a minél magasabb osztály – no meg azért ezzel a gyors leszerződéssel alighanem az MLSZ-nek is üzenni akart, hogy lám, van, ahol még találnak számára feladatot…

Pakony más, mint Patony!

Ha valakinek olyan érzése támad, hogy Détári Lajos már megfordult Felsőpakonyban, nem jár messze az igazságtól. Egészen pontosan egybetűnyire jár: Döme ugyanis 2001-ben egy szlovákiai községben, Felsőpatonyban futballozott. A helyi zöld-fehér együttes óriási csinnadrattával fogadta a korábbi klasszis jövetelét, az első meccseken a távolabbi falvakból is különbuszokkal érkeztek a szurkolók, a kicsit ugyan már pocakosabb Détári Lajost ugyanolyan szeretet vette körül, mint fénykorában az Olympiakosznál vagy Bolognában.
Miután a szakvezető alig néhány háztömbnyire lakik a Felsőpakony tulajdonosától, továbbá még katonakorából ismeri az elnököt, nem túl nehéz kitalálni, hogy miként került képbe a kis Pest megyei településen. Az együttesről annyit kell tudni, hogy másfél éve szenzációs teljesítménnyel nyerte meg a megye II-es bajnokságot, most pedig a hetedik helyen áll, de az éllovas Törökbálinttól mindössze hét ponttal van lemaradva. Felsőpakonyon futballozott a Ferencvárossal a Bajnokok Ligájában is megfordult Goran Kopunovics és Nyilas Elek, és a csapat a 2005–2006-os idényben a legjobb harminckettőig jutott a Magyar Kupában.

Persze Détári Lajosnak a játékról sem kell lemondania, hiszen továbbra is igazolt futballistája a BLSZ I-es Unione csapatának, úgyhogy ezentúl folyamatosan egyeztethet a két klub, hogy mikor ki tér ki a másik meccse elől…
Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
21 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
25 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
38 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
51 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik